Güzel günler göreceksiniz cocuklar; Isil isil günesli günler göreceksiniz.Henüz kirlenmemis ellerinizle demet demet sevgi toplaya
caksiniz.Bugday basaklarinda sakli bereketi, karanfil ciceklerindeki rengi merak edeceksiniz.

Belki de bir nisan sabahi ilk kez papatyalarda hayati koklayacaksiniz.Insani merak edeceksiniz cocuklar.Bilmem kac milyon hücreden olusan insani.Bilmem, kac küsur bedendeki karekteri, Hirliyi, hirsizi,vurguncuyu,soyguncuyu,katilleri,psikopatlari,kadin saticilarini,esrarkesleri ve kumarbazlari utanmazlari göreceksiniz.

Bilmem kac milyon, karagözü, mavigözü,cakirgözü,elagözü ve kemgözü taniyacaksiniz.Henüz beyniniz oyuncaklarinizda iken, henüz süt kokan dudaklariniz anne gögsünü ariyor iken, okula gideceksiniz.Ögretmenleriniz, arkadaslariniz olacak.A-b-c 'yi ögreneceksiniz.
Ilk defa yasitiniz bir cocuga belkide asik olacaksiniz.Askiniz bir kelebegin ömrü kadar bile olsa, onu tatli bir hayal gibi hatirlayacaksiniz.

Dolu dolu gülüp , kahkaha attiginiz günler de olacak.Yarini düsünmeden, yaklasan tehlikeyi görmeden büyümek, daha daha büyümek, ama herkesten daha büyük olmak isteyeceksiniz.

Size büyüyünce ne olmak istiyorsun diye soracaklar.Kiminiz doktor, kiminiz hemsire, kiminiz de ögretmen olmak isteyecek.Yani insana , yani vicdana hizmet etmek isteyeceksiniz.

Ama elinize silah verecekleri akliniza bile gelmeyecek.Belkide katil bile olacaksiniz.Kücük bir kavgada aglamayi ögreneceksiniz, sonra aglatmayi.Daha sonra dostu degil, düsmani da ögretecekler size.

Bilmem kac yüzyil önceki savaslari, Babilleri,Finikelileri, Romalilari ve Hitleri.Sonra onlarin cocuklarina kin duyacaksiniz cocuklar.Tipki onlarin cocuklarinin size kin duydugu gibi.Birde bakmisiniz aslan yavrusu gibi büyümüs olacaksiniz cocuklar.Belkide kendinizi pusuda bekleyen bir panter gibi hissedeceksiniz.Gücsüzü pencelerinizle parcalayip, güclünün önünde boyun egmeyi ögretecekler size.

Iste o an sayet icinizde bir seyler kalmissa, insanliginizdan utanip, yalniz insana adanan adalet icin mücadele etmeye ant iceceksiniz.Firsat buldukca bol bol kitaplar okuyacaksiniz.Ekonomiyi, sosyolojiyi,psikolojiyi ve matematigi.Ve bütün kurallarin güclüden yana oldugunu görüp, Zalime karsi yüreginizdeki pas tutmaz adalet kilicini bayrak bayrak göndere cekeceksiniz.

Birde bakmisiniz ki sonbahar kapida, mevsimler bir bir gecmis, farkinda bile olmadan yasiniz yetmise gelmis, cok sasiracaksiniz.Geride yarim yamalak bir ömrünüz olsa da onurlu bir yasam sectiginiz icin asla pisman olmayacaksiniz.

Bir gün Azrail usulca kapinizi calacak.Zaman gelmis,haberiniz bile olmayacak. Irkileceksiniz, ve son kez hayata aci bir gülümsemeyle bakip, özlemlerinizi cocuklariniza emanet birakarak UMUTLA geldiginiz dünya'ya HÜZÜN'LE veda edeceksiniz.

Dedik ya, güzel günler göreceksiniz cocuklar...
27/03/2007

Muharrem Nalcaci / Kemer

ALINTIDIR

Tesekkürler agabey ,Bir ömrü sigdirmissin ,gönlüne , emeklerine saglik...

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 597
favori
like
share
SoN-GüL Tarih: 30.03.2007 21:59
Yüreginize saglik cok güzeldi..

Tesekkürler
ozlems_o Tarih: 30.03.2007 15:41
çok hoştu yaa kemal abim çok teşekkürler

güzel günler göreceksiniz güneşli günler:3:

çok sevilen bi şarkı stadlarda taraftarın dilinde bi sloagan bu böyle okumakta çok güzeldi teşekkrüler