Vizyona Giris Tarihi
27.02.2004

Türü
Dram


Ülke
Türkiye


Süresi ve Yapim Yili
92 dakika - 2003


Yönetmeni
Zeki Demirkubuz


Oyuncular
Zeki Demirkubuz
Nilüfer Açikalin
Serdar Orçin
Nuhayat Kavrak


Senaryo
Zeki Demirkubuz


Görüntü Yönetmeni
Zeki Demirkubuz
Disaridan bakilinca idealist, ilkeleri için yasayan biri gibi görünse de, kendisini inançsiz ve kibirli bir insan olarak gören yönetmen Ahmet, Dostoyevski´nin "Suç ve Ceza"sini filme çekmek istemektedir. Ama hem filmine, hem de sevgilisi Serap'a ve yasadigi hayata karsi içinde bulundugu nedensiz kayitsizliktan kurtulamamaktadir.

Kendini evine kapatmis, adeta bir yabanci gibi yasamini sürdürmektedir. Sevgilisi sonunda onun bu yikici ruh halini, yasaminda baska bir kadin oldugu seklinde yorumlar. Uzun ve sancili bir sorgu gecesinin ardindan Ahmet sikilip hayatinda biri oldugu yalanini söyleyince Serap evi terkeder.

Bütün bunlar olurken, Ahmet'in asistani Elif filmle ilgili hazirliklarini sürdürmekte, romanin kahramani Roskolnikof´u canlandiracak oyuncuyu aramaktadir. Ama Ahmet deneme çekimlerine gelenlerin hiçbirisinden memnun kalmaz. Sonuçta rolü, bir süre önce evine girerken yakaladigi, ama polise teslim etmeden saliverdigi genç hirsiza vermeye karar verir. Ama hirsizi nasil bulacagini bilmemektedir...


Yönetmen kendine bakiyor&
"C Blok", "Masumiyet", "Üçüncü Sayfa", "Yazgi" ve "Itiraf" adli bes filmiyle sinemaseverlerin begenisini toplayan, ülkemizde ve yurt disinda pek çok festivale katilan ve çesitli ödüllere layik görülen Zeki Demirkubuz, son filmi "Bekleme Odasi"nda yönetmenlikle yetinmeyerek filmin senaryosunu, görüntü yönetimini ve basrolünü de üstlenmis. Filmde Demirkubuz'a Nilüfer Açikalin, Serdar Orçin, Nuhayat Kavrak ve Ufuk Bayraktar eslik ediyor.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 601
favori
like
share