Kenan İmirzalıoğlu, 18 Haziran 1974 tarihinde Ankara'nın Bala İlçesi'ne bağlı Üçem Köyü'nde doğar. ilkokulu doğduğu köyde okur. 12 yaşına gelince orta öğrenim için Ankara'ya teyzesinin yanına gider. Ortaokul ve liseyi Ankara'da bitirir.



Başarılı bir öğrenci olan Kenan İmirzalıoğlu, ayrıca okulun basket takımında oynar. Üniversite seçme sınavını ilk girişte kazanamaz. Köyüne döner ve üniversite sınavına hazırlanır. İkinci girişinde Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü'nü kazanır ve İstanbul'a gelir.
İmirzalıoğlu, okul arkadaşlarının ısrarı üzerine bir ajansta mankenliğe başlar. Daha sonra Best Model Of Turkey'in elemelerine katılır ve birinci seçilir. Birinci olduğu için Best Model Of The World'e katılır, orada da birinci olur. İlk defa bir Türk, bu yarışmada dünya birincisi olur.



Yarışmadan sonra İmirzalıoğluna dizi teklifleri başlar. Yönetmen Osman Sınav, ona Deli Yürek dizisinin başrol oyunculuğunu teklif eder. Osman Sınavı sevdiği için teklifi kabul eder. Dizi çok beğenilir. Diziden sonra Deli Yürek Bumerang Cehennemi adlı filmin başrolünde oynar.



İmirzalıoğlu, Deli Yürek süreci bittikten sonra dil eğitimi için Amerika'ya gider. Amerikadan dönünce bir çok film ve dizi için teklif alır. Uğur Yücel'in yazıp yönettiği Alacakaranlık dizisini kabul eder. Daha sonra aynı kadronun hazırladığı Yazı Tura adlı sinema filminde rol alır.



Osman Sınav, 1962 Yılı'nda gösterime giren Acı Hayat isimli Türk filmini dizi yapmaya karar verir. Sınav, film için Kenan İmirzalıoğluna teklif götürür. İmirzalıoğlu, şimdi Acı Hayat dizisinde oynuyor.



Kenan İmirzalıoğlunun hayatından kısa notlar

*Annesi Yıldız Hanım, babası Mustafa İmirzalıoğlu. Ailesi çiftçi Kenan İmirzalıoğlu, ailesinin üç çocuğundan en küçüğü. Ailenin diğer fertleri abla Yasemin Hanım, ağabey Derviş İmirzalıoğlu. Ağabey makine mühendisi

*Kenan İmirzalıoğlu'nun soyadı, bey anlamına gelen mirza kelimesinden türemiştir. Soyu, Akkoyunlu Devleti Hükümdarı Uzun Hasan'a dayanıyor.

*Dedesi Mir Mustafa Bey, bölgenin ileri gelenlerinden ve Atatürk'ü evinde ağırlamış bir isim.
*1.90 cm boyunda ve 46 numara ayakkabı giymekte.
*Gece hayatını sevmiyor.
*Müzik dinlemeyi ve kitap okumayı seviyor.
*Çayı çok seviyor, aşırı derecede çay tiryakisi. En çok sevdiği çay, evde kendisinin hazırladığı özel harmanlı çay.
*Yemekte eti çok seviyor.
*Kahvaltıda ise mutlaka bal yiyor.
*Ormanlık yerleri ve dağları seviyor, doğaya karşı büyük bir tutkusu var


Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 2168
favori
like
share
BeRDaN66 Tarih: 17.06.2010 19:00
ee yani benim kadarda olmasa yinede yakisikli )
konyali ismail Tarih: 16.06.2010 20:30
adam gibi adam
SuRMeLi Tarih: 03.04.2007 14:38
:78:

te$ekkürler songul abla..
Turku Tarih: 03.04.2007 13:10
Ispartada Bulamazsın Dikkat et
GÜLSiMA Tarih: 03.04.2007 13:00
karizma adam valla eskiden beridir severim kendisini kişiliğide iyi biri aynı zamanda. :46:resimler süper olmuş aşıkmı oldum ne ben bu kenana :78: