Önce mektupların, sonra da sesin beni tekrar hayata kavuşturdu, şimdi çelik bibiyim. Pazar günü yabancıların kuşattığı bir düşman kalesi gibiydim, sensizdim.

Sevgiyi başkalarında aramak, tesellilerin en hazini. Tatsız tartışmalarla geçen bir gece. Sis, soğuk, uykusuzluk ve hepsinden zoru seninle başbaşa kalamamak. Kabus geçti.

Canım benim. Mezardan fırlamam için sesini duymam kafi, ölüm , yaşamak istememek. Hastalık,ruhun isyanı.

Paris sen yokken rüyalarımın şehriydi, şimdi Paris im sensin, bütün ışıkları, bütün cazibesi, bütün büyüsüyle Paris. Yalnız Paris mi? Teninde çöllerin alevi, teninde çöl akşamlarının serinliği. Paris bir kartpostal kadar cansız, soluk, soğuk, yalnız sen yaşıyorsun, yalnız sende yaşıyorum. Sesinle , senin için yaşıyorum, seni yaşıyorum.


Sesin yanında bütün bütün kadınlar gazete kadınlar gazete kağıdından kırpılmış gibi düz, sığ,ruhsuz ve manasız. Sen aşkın ta kendisisin canım benim, kadının ta kendisisin. Bütün kuvvetin oradan geliyor. Tabiat kadar tabiisin. Ve bir busende bir bütünün var. Bütünün yani rüyaları, özleyişleri, çırpınışları, hummaları, şevkatleriyle bütün bir kadınlık.

Her zerren yaşıyor. Sen bitmeyen tek kitap, eskimeyen tek şiir

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 435
favori
like
share
tuzla_buz Tarih: 03.04.2007 18:59
wass beahhh..

ne guzel bi tarif öölee...

paylasimin icin saoll canim..
SoN-GüL Tarih: 03.04.2007 18:06
wa$.. :89:

Nasilda askina olan sevgisini anlatmis

vallahi cok güzel

insallah ondada lafta kalmamistir

Yüregine saglik özlem