GALATASARAY SUPERLEAGUE FORMULA'DA

Superleague Formula, gelecek sene Ağustos ayında başlayacak olan motorsporları organizasyonunda mücadele etmek ve dünyanın sayılı futbol kulüpleriyle birlikte start düzlüğünde yer almak üzere Galatasaray Spor Kulübü’nü davet etti.

Dünyanın sayılı futbol kulüplerinin renk ve armalarıyla yarışacak olan, 750 beygir gücündeki ve 12 silindirli 20 Formula aracının yer alacağı Superleague Formula organizasyonuna, Galatasaray Spor Kulübü’nın yanı sıra AC Milan, FC Porto, Olympiakos, PSV Eindhoven, Borussia Dortmund, RSC Anderlecht, Flamengo ve FC Basel'in de katılacağı kesinlik kazandı.

Nisan 2007'de kamuoyuna açıklanan ve 2008 yılı içinde hayata geçmesi beklenen yarışların, başlangıçta Avrupa’nın en meşhur 6 yarış pistinde organize edilmesi planlanıyor.

Superleague Formula’nın Başkanı ve CEO’su olan Alex Andreu yaptığı basın açıklamasında “Dünyanın en önemli futbol kulüplerini start düzlüğünde görmeyi hedefleyen Superleague Formula, Galatasaray Spor Kulübü’nün aramıza katıldığını açıklamaktan büyük mutluluk duymaktadır.

Olağanüstü bir mazisi olan Galatasaray Spor Kulübü, milenyumu Türkiye liglerinde ard arda kazanılan 4 şampiyonlukla tamamlamayı başarmıştır. İçinde olduğumuz zaman dilimi kulüp açısından son derece heyecan verici bir döneme tekabül etmektedir. Hayata geçirilmekte olan yeni stadyum projesinin yanı sıra, futbol, basketbol, voleybol, sutopu, kürek, yüzme ve atletizm gibi önemli branşlara bu vesile ile motor sporları da katılmaktadır.”

Superleague Formula’nın Başkanı ve CEO’su olan Alex Andreu sözlerini şöyle sürdürdü: “Galatasaray SK, Istanbul’un sosyal hayatında çok can alıcı bir rol oynamaktadır. Spor alanındaki lider konumunun yanı sıra, parçası olduğu ve adını paylaştığı ilk ve orta öğretim okulları ve Galatasaray Üniversitesi ile benzersiz bir konuma sahip bulunmaktadır. Superleague Formula olarak hayalimiz, bu ebedi futbol markalarının yarış pistinde de boy göstererek, yepyeni bir sportif rekabet alanında başarıya ulaşmak adına mücadele etmelerini sağlamaktır.”

Superleague Formula’nın Başkanı Alex Andreu yaptığı açıklamada "Önümüzdeki üç hafta içinde Brezilya’da (Rio de Janeiro) Flamengo, Belçika’da (Brüksel) RSC Anderlecht ve İsviçre’de FC Basel’in organizasyona katılım törenleri kamuoyu ve medya ile paylaşılacaktır. Katılacak olan diğer kulüplerle ilgili açıklamalar ise yeni yılın hemen başında duyurulacaktır. Galatasaray Spor Kulübü, en sık katılan takımlardan biri olarak Şampiyonlar Ligi tarihinde en çok gelir elde eden 20 takım arasında yer almaya devam etmektedir. 2000 yılında oynadığı UEFA Kupası finalinde, kupa tarihindeki en yüksek ikinci TV izlenme oranına ulaşan Galatasaray SK, global bir futbol markası olarak ulaştığı zirveyi bir kez daha belgeleme imkanı bulabilmiştir. dedi

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Özhan Canaydın ise yaptığı açıklamada “2010 yılında 77 milyona ulaşması beklenen Türkiye nüfusunun bugün olduğu gibi gelecek yıllarda da yaklaşık %40’ının Galatasaray’ı desteklemeye devam edeceğine ve Türkiye’nin global ölçekteki en değerli futbol markasının Galatasaray SK olarak kalacağına inancının tam olduğunu” ifade etti.

Başkan Canaydın, Galatasaray'ın Superleague Formula'ya katılması hakkında yaptığı değerlendirmede “Kuruluşundan bugüne olimpik spor branşlarını ardı ardına Türk sporseverleriyle ilk kez tanıştıran Galatasaray Spor Kulübü, halen 12 branşta faaliyetlerine başarıyla devam etmektedir. Lider konumdaki taraftar kitlesinin yaş ve eğitim düzeyi göz önüne alındığında Galatasaray Spor Kulübü, dünyanın yükselen değerlerinden biri olan motor sporlarına kayıtsız kalamazdı.” dedi.

Kaptan Hakan Şükür ise yaptığı açıklamada “Galatasaray’ın, dünyanın sayılı global futbol markalarının boy göstereceği SUPERLEAGUE FORMULA’da Türkiye’yi temsilen yer almaktan onur duyacaklarını” belirtti ve “Takım arkadaşlarım ve ben, Kulübümüz’ün renkleri ve armasıyla mücadele edecek olan Formula aracının yarış pistlerinde boy ölçüşeceği dünyanın sayılı futbol kulüpleriyle, yeşil sahalarda da sıkça karşılaşmaya devam edeceğiz” dedi.

Beğeniler: 3
Favoriler: 1
İzlenmeler: 1563
favori
like
share
ZeuS Tarih: 15.08.2008 20:34
17. Takım Liverpool

Liverpool iki hafta sonra ilk yarışın yapılacağı Superlig Formula serisine katılan son takım oldu. İngiliz takım, seriye katılan 17. takım oldu. Üç takımın daha katılımı bekleniyor ve böylece 20 takımlık grid tamamlanmış olacak.

Liverpool takımı henüz pilotlarını açıklamadı ancak önümüzdeki hafta Donington?da yapılacak olan testlerde perşembe günü araçlarını tanıtacaklar.

Takımın ticari yöneticisi Ian Ayre "Bu, Liverpool taraftarlarına takımlarını farklı bir sporda desteklemeleri için yeni bir heyecan verecek. Donington?daki açılış yarışı İngiltere?deki taraftarlar için harika bir şans." diye konuştu.

Superlig Formula Başkanı Alex Andreu ise dünyanın en ünlü futbol klüplerinin seriye katılmasının kendilerine güven verdiğini söyledi.
basemode78 Tarih: 13.08.2008 22:02
İŞTE BÜYÜKLÜK BURDA SPORUN HER DALINA İMZAMIZI ATABİLMEKTE
ZeuS Tarih: 12.08.2008 18:16
Kim Tutar Seni Bas Gaza
hakan2230 Tarih: 12.08.2008 18:06
Baz Gaza Cimbom Bas Gaza :72:
BURSALI1963 Tarih: 12.08.2008 17:07
@by_psiko

Aynen kardesım!
by_psiko Tarih: 11.08.2008 17:26
GALATASARAY'ımız her kuLvarda oLduqu qibi burdada başarıLı oLduqunu qösterdi herkeze tebrikLer GALATASARAY'ım...
ZeuS Tarih: 11.08.2008 06:23
İnşallah Bursalı.
BURSALI1963 Tarih: 11.08.2008 05:27
İnşallah asıl yarıştada 1. oluruz!
ZeuS Tarih: 11.08.2008 00:01


Ve Pistte De Lider Galatasaray

Türkiye'nin spordaki dev markası Galatasaray, şimdi yarış pistlerinde de sarı kırmızı renkleri zirveye taşıyor. Dünyanın seçkin kulüplerinin katıldığı Superleague Formula'da ülkemizi temsil eden Galatasaray, Vallelunga'daki testlerde en iyi zamanı yaparak zirveye oturdu. İtalyan pilot Pier Guidi'nin kullandığı yarış arabamız, böylece Donington'da 30/31 Ağustos'ta koşulacak ilk etap öncesi en hızlı araç unvanını elde etti.

İtalya'nın Vallelunga pistinde yapılan testlerin son gününde Pier Guidi, 1.22.798'lik dereceye ulaştı. Bu önemli performonsıyla yarış arabamızı 1. sıraya taşıyan Guidi, testlerin sona ermesinin ardından şunları söyledi:

"Burada gerçekten her gün daha da geliştik. Yarış arabasını en üst düzeye taşımak için gerekli bilgiye sahip olduk. Barcelona'daki ilk testlerden sonra bu büyük bir adım. Yağ tüketimindeki bir sorunu çabucak hallettik. Bu arabayı kullanmayı çok sevdim! Frenleme olağanüstü, kullanımı da çok iyi. En iyi hissettiğim nokta ise çok iyi bir arabamız olması ve Superleague Formula öncesi çok iyi durumda olmamız."

Superleague Formula
Vallelunga 3. Test Günü Sonuçları

1 GALATASARAY 1:22.798
2 BORUSSIA DORTMUND 1:22.824
3 AS ROMA 1:22.933
4 AC MILAN 1:23.218
5 FLAMENGO 1:24.237
6 OLYMPIACOS 1:26.223
7 FC Basel 1:26.223
9 GLASGOW RANGERS 1:31.112