Son yıllarda yeni yeni moda olan desenli ojeler bu yaza da damgasını vurmaya hazırlanıyor. Düz ojelerden sıkılan bayanların tırnaklarını artık rengarenk çiçekler, nazar boncukları ve çeşit çeşit desenler süslüyor.
Tırnak bakımı bayanların güzelliğini tamamlayan en önemli unsurlardan biri. Bu yüzden rengarenk ojeler kadınların olmazsa olmazları arasında. Ancak bayanlar düz ve klasik ojelerden iyice sıkılmaya başladı. Yeni eğilim desenli ojeler.


Tırnakların üzerini artık rengarenk çiçekler, nazar boncukları ve çeşit çeşit desenler süslüyor. Yalnız desenli oje yapmak da öyle kolay değil. Desenler, bir ressamın hayal gücüyle cerrah titizliğinin birleşmesi sonucu olarak yansıyor tırnaklara.


Desenleri tırnak üzerine işlemek için önce iki kat oje sürülüyor. Daha sonra yapılacak desene göre farklı renkler kullanılıyor. İstenirse parlak görünmesi için sim sürülerek son rötuşlar yapılıyor. Nakış nakış desenlerin yapılması türüne göre yaklaşık 15-20 dakika sürüyor. Tamamlandığında ise ortaya oldukça hoş görüntüler çıkıyor.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 3303
favori
like
share
KaRaKıZ Tarih: 26.12.2008 12:27
güzelmiş
a-yan Tarih: 26.12.2008 12:22
Bunların hepsi saçmalıktan başka bir şey değil. Hala kandırıldığınızı anlamayacakmısınız
eyLem_güzeLi Tarih: 20.10.2008 13:54
bu ara desenli oje çok tercih edilmiyor..
modası gecti.. daha çok koyu renklr tercih ediliyor
BLUEROJ Tarih: 14.10.2008 01:42

Oje Çılgınlığı


Söz konusu güzellik malzemesi ise, türü ne olursa olsun her biri kadınlar için birbirinden caziptir. Çeşit çeşit fondötenler, yaşlandırmayı geciktirici, nemlendirici ya da sıkılaştırıcı kremler, pastel ya da pembe tonlarda rujlar vazgeçilmez oyuncaklarımızdır. Ama asıl gözbebeğimiz yine de hemen her rengini makyaj masamızın başköşesine dizdiğimiz, "aa bu beyazın tonu mu farklı" diyerek her tonundan edindiğimiz, kıyafetimize göre rengini değiştirip sürdükten sonra bakmaya doyamadığımız ojelerimiz. Ellerimizi renklendiren en gözde kozmetik malzememiz ojeler bu sezonda capcanlı renklerle karşımızda.

Oje deyince akla ilk gelen renk tabii ki kırmızı. Kırmızı tırnaklar tüm dikkatleri bir anda ellerinize toplayıp, hemen her renkle uyum sağlıyor ama kırmızı tırnaklarda en ufak bir çizik bile anında belli oluyor. Loreal ise Resist & Shine adını verdiği ojeleri ile kırmızı sürmenin zorluğunu tarihe gömdü. 7 güne kadar etkili ojeler, her türlü çizik ve su gibi oje düşmanı faktöre dayanıklı. Ojenin fiyatı ise 14.99 ytl.

"Ben ojemde bile doğallıktan vazgeçmem" diyenlere sağlıklı kozmetiğin adresi Body Shop'u öneriyoruz. Body Shop'ta çeşit çeşit ojeleri içiniz rahat bir şekilde sürmek isterseniz, fiyatı 14.50 ytl olan ojelerden hemen edinmelisiniz.

Ve tabii ki, yaz mevsiminin renkleri pembeler ve lilalar unutulmamalı. Üzerimizdeki beyazlarla, bejlerle en güzel uyacak ojeler bu sezon Pastel'de. Pembenin, bejin ve beyazın her tonunu sunan Pastel ojeler ile elleriniz hiç olmadığı kadar zarif görünüyor. Ojenin fiyatı ise 1.59 ytl.

SU-PERISI Tarih: 05.04.2007 08:38
paylaşımın için teşekkürler songül