Hatıramda kalan en aydınlık şey, o şen kahkahan... Çarpık kentleşmeden bahsederken yanlış yere dikmişiz heykelimizi, şimdi; ağaçların gölgesinde uyuklamak vardı oysa.

Salkım saçak olmuş bir yüreğe, yağmur yağsa da bir, yağmasa da...Ben çoktan ezberlemişim ayrılık türkülerini..Hoş geldin ya da güle güle Bu nasıl baktığına göre değişir hayata.

Yüzün yoksa hiç hatırlamayalım birbirimizi, ama birazcık vicdanımız varsa, ölene kadar yad edelim.

Didişsek de mavi olduğunu bile bile denizler için, sen yeşil diye tuttur, ben bildiğimi okuyayım. Kaşının üzerinde duran ela gözlerine söyle meftun olduğumu. Beni sandıkta sakladığın bir yemeni farz et, en kederli anlarında sarıl ki bana, seni ezberlediğim için utanmayayım.

Çıkar ağzındaki baklayı..Hala seviyorum diyeceksen, bu kadar kıvranmaktan vazgeç.
Dişlerinin arasından ıslık çalan, parmaklarını belime dolamış, dünyayı yok saymış bir sevgili hatırımdaki.
Hiç çözülmeden öylece durmuştuk ya hani...

O gecenin hatırına ellerini düşlememe izin ver. En kızgın anımda bile, adını anmaktan mahrum etme dudaklarımı. Ne kadar çok elveda dersek diyelim, hep bir merhaba bırak yanı başımda. Salı günlerine dil uzatanlar, çarşambaları sevmeyenler, perşembeleri yok sayanlar hiç unutmasın;

Aşk pazartesileri başlar, gerçekse; ortalarına kadar sürer, ölümsüzse; hiç anlamazsınız, geçenin bir haftamı, bir ömür mü olduğunu!

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 317
favori
like
share
tuzla_buz Tarih: 10.04.2007 15:50
pazartesi de war bi keramet o zaman

paylasimin icin saol..
SoN-GüL Tarih: 06.04.2007 16:24
Cok tuhaf vallahi Ask pazartesileri baslar..

yüregine saglik canim