Bilgisayarımı ilk açmaya çalıştığımda tam açılacağı zaman kendi kendine resetliyor tekrar açılmaya çalışıyor bunu bir kaç sefer yapıyor. daha sonra açılıyor açılınca birdahada olmuyor. Ertesi gün tekrar aynı şekilde yapıyor. Windowstan olabileceğini düşünerek defalarca format attım ama bir sonuza ulaşamadım yardımcı olabilirseniz sevinirim şimdiden herkeze teşekkür ederim

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 3898
favori
like
share
gorengozler Tarih: 30.03.2010 08:03
fani cok iyi temizlemeyi dene genelde sorun yapar tozlar
4fun Tarih: 26.08.2008 17:04
hiç para harcamadan ilk önce tüm parçalraıı sökkk vee iyi bi şekilde temizle tabii cpu fanı altı thermal macunu unutmadan ama elinde yoksa da sorun olmass şimdilik ..... sonraaa bunu kesin yapp bi kompresör yardımıylaa power supplyi temizleeee ardından ram yuvarının deiştir örneğin 1 ve 2 de takılısya 3 ve 4 de tak sende ardında sata sürücün varsa onlara da aynısını uygulaaa ...... ve açç eğer sağlıklıı çalışıyosaa kesinliklee format atmalısınn çünküü kapanmalar sonucu windows ağır hasar görmüş olabilir... kolay gelsinn
Altazar Tarih: 22.08.2008 22:08
System Mechanic 7 Professional - 5 Ürün Bir Arada

1. System Mechanic® 7
2. iolo AntiVirus™
3. iolo Personal Firewall™
4. Search and Recover™ 4
5. DriveScrubber™ 3

System Mechanic, PC'nizi formda tutmak için kullanabileceğiniz genel amaçlı bir program. Bu sağlam pakedin kullanımı çocuk işi, üstelik içinde yığınla değerli araç bulunuyor. Program birbirinin aynı olup boşu boşuna yer kaplayan dosyaları ve çeşit çeşit çöp dosyasını bulup kaldırabiliyor. Hangi sürücüleri ve/veya klasörleri tarayacağını seçebiliyor, programın içindeki "çöp dosyası" (waste file) listesine istediğiniz gibi müdahale edebiliyorsunuz.

Taramalar bittiğinde, System Mechanic belirlenen kriterlere uyan dosyaların listesini sunuyor. Böylece içlerinden istediklerinizi silebiliyorsunuz. Program ayrıca bozuk kısayolları düzeltmenizi ya da silmenizi, hatalı Registry girişlerini ve geçersiz kurulum dosyası bilgilerini kaldırmanızı da mümkün kılıyor. Programın içindeki diğer araçlar sayesinde Windows açıldığında hangi programların yükleneceğini belirleyebiliyor ve program kurulumlarını göz altında tutabiliyorsunuz.

Daha sonra karşılaştırma yapmak için sisteminizin bir dökümünü çıkarabilir ya da belli bir kurulumun sisteminizde ne gibi değişikliklere yol açtığı konusunda bir rapor alabilirsiniz. Programın özellikleri arasında güvenli dosya süpürmeleri gerçekleştirebilmesi, masaüstü değişiklikleri yapabilmesi, Internet bağlantısından tam randıman almaya yönelik seçenekler ve güvenlik özellikleri de bulunuyor. Son olarak da, sisteminizi sizi sürekli uğraştırmadan formda tutmak için, "scheduler"ı sayesinde sizin önceden belirlediğiniz görevleri vakti gelince uygulayabiliyor.

Birçok kullanıcının ortak şikayetleri arasında yer alan, sistem performansının kararlı olmayışı, aslında çoğu zamanlar basit sebeplere dayanıyor. Yavaşlayan ve gittikçe hantallaşan sisteminizin düzenli aralıklarla kendine gelmesi için birtakım ince ayarların yapılması, gerek sizi gerekse sisteminizi rahatlatacak basit ama önemli işlemlerden biri. Sanal araç kutusu kullanıcıları bu ve benzeri sıkıntılardan kurtaracak araçlar içeriyor.

Hız, güvenlik ve güç dengesini korumaya yönelik olan program sisteminizi temizliyor, optimize ediyor ve kişisel bilgilerinizi aynı çeviklik ile koruyor. Benzeri programlar gibi kayıt defterini temizliyor, gereksiz dosyaları kaldırıyor ve saklı kalmış sistem performansı dosyalarını düzenliyor. Böylece sisteminiz daha hızlı, hatasız ve temiz olabilir. Hataları düzelten, internet hızınızı optimize eden, diskinizi birleştirebilen System Mechanic, aynı zamanda sisteminizi gizli ve kimileri zararlı olan programcıklara karşı da koruyor. Pop-Up engelleyici, RAM birleştirici ve kurtarma araçlarının yer aldığı program yedekleme ve kayıt dosyası optimizasyonu gerçekleştirilebiliyor.

ALINTIDIR.

Sorununuz donanımsal değilse bu yazılım tam bir bakım ve performans uzmanı. Bence bunu kurun, deneyin ve sonucunu buraya yazın.

System Mechanic 7 Professional DOWNLOAD
muradovicc Tarih: 22.08.2008 09:25
Aynı şey bendede oluyor yardım lütfen
by_endi Tarih: 18.06.2008 12:21
power subly değiştir bence büyük ihtimal ondandır 2. olarakda f disk yap daha sonra kur windowsu bir de öle dene dostum kolay gelsin
Muhammet_2 Tarih: 21.06.2007 17:26
belki trojana adli virus girmisdir pc ne, yeni format et, ama tüm bilgiler silinsin
format ederken hersey silinsin, müzik falan filan hic birsey kalmasin
AndroMeda Tarih: 17.05.2007 23:45
[COLOR=orangered]kapasitör veya kondansatör diyorlar onlara abi :23:
hicbirsey2001 Tarih: 17.05.2007 18:44
Sorunun ana karttan kaynaklanıyor arkadaşım

Ana kartta pile benzeyen şeyler var (ismi aklıma gelmedi) onlar zamanla şişme yapıyor sonuçta da aynen dediğin gibi sürekli resetleme yapıyor

Anakartını değiştirirsen sorun kalmaz, ya da o pile benzeyen şeyleri değiştirtebiliyorsan sorunun çözülür

(Başıma geldi ordan biliyorum)

:85:
AndroMeda Tarih: 19.04.2007 21:57
[COLOR=orangered]:20: termal gres yağı mutlaka sürülmüş olmalı demiştim sürülmüş ise o zaman bütün parçaları tek tek kontrol et belki temassızlık var bir parçada... özellikle RAM bellekleri kontrol etmelisin. eğer o da olumsuz çıkarsa o zaman senin pc ye teknik servis yolu gözüküyor demektir :85: