chp milletvekilinden şok açıklamalar - Allah'ın varlığı keskinlik içermez - chp li vekilden açıklama - turgut dibekten şok açıklamalar

CHP'li Milletvekili Turgut Dibek, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'ya sorduğu 3 soruda, Allah-u Teala'nın evreni yarattığının kesin olmadığını ima etti.


CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavında “evrenin var oluşuyla ilgili” sorulan bir soruyla ilgili verdiği önergede inanılmaz kelimeler kullandı.

CHP'li vekil, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'ya sorduğu 3 soruda, Allah-u Teala'nın evreni yarattığının kesin olmadığını ima etti.

Dibek, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'nun cevaplandırması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, 3 Mayıs'ta yapılan Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı'nda, sosyal bilgiler testinde yer alan evrenin var oluşuyla ilgili bir sorunun, tartışmalara sebep olduğunu iddia ederek rahatsızlığını dile getirdi. Dibek, “Evrendeki düzen hiçbir şeyin rastlantı sonucu ortaya çıkmadığını göstermektedir. Evrendeki varlıkların kendi kendilerini var etme güçleri yoktur. Bu bilgilerin her ikisini iyi değerlendiren kimse aşağıdakilerden hangisine ulaşır?” şeklindeki sorunun doğru cevabının “Evren bir yaratıcı tarafından planlı bir biçimde yaratılmıştır” olarak verildiğini kaydetti.

Dibek, önergesinde şu garip soruları yöneltti:

“1-Demokratik ve laik eğitim sistemimiz içerisinde evrenin var oluşuyla ilgili bilim adamlarınca ortaya atılmış değişik teoriler de ders kitaplarında öğrencilerimize okutulurken, kesinlik ve dayatma içeren böyle bir sorunun hazırlanmasını doğru buluyor musunuz?

2-Evrenin var oluşuyla ilgili başka bir teoriyi dikkate alan öğrencilerin diğer şıkları doğru olarak işaretlemeleri karşısında, bu öğrencilerin mağduriyetleri nasıl önlenecek?

3-Bu sorunun değerlendirme dışı tutulmasını düşünüyor musunuz?”

EĞİTİM-BİR-SEN: SBS SINAVLARINDA DA SORULSUN TEKLİFİ YAPACAĞIZ

Eğitim-Bir-Sen İstanbul Şube Başkanı Emrullah Aydın, CHP'li vekilin soru önergesi ile ilgili şunları söyledi: Bilim adamlarımız evrenin bir rastantı olarak bugünkü dengesine kavuşmasının mümkün olmayacağını ifade etmektedir.

Aynı zamanda şunu da iyi biliyoruz ki, başlangıcı olan her şeyin sonu da vardır. Evrenin nasıl başlangıcı varsa bir sonunun da olacağını bilim adamları kabul ediyor. Tek parti zihniyetinden bu yana eğitimden dini motifleri bilinçli bir şekilde yok etme zihniyetinin halen devam ediyor olması üzüntü verici. Sayın CHP'li vekiller din ile bu millet arasındaki mesafeyi açtıkları sürece toplum nezdinde hiçbir şekilde kabul görmeyecekler. Biz eğitimciler olarak Darwin teorisinin 21. yüzyılda geçerliliğinin kalmadığını, bütün evrenin yüce Yaratıcı Allah tarafından yaratıldığını çocuklara anlatmaya devam edeceğiz. Bu konularla ilgili soruların da yeni bakandan SBS'ye taşınması yönünde talepte bulunacağız. Bunlar artık bir teori değil gerçektir. Bu gerçeği görmezden gelmek insanımıza yapılan en büyük hakarettir.

Mehmet İSTANBUL-VAKİT

yorum : içimden küfürler saymak geliyor !
tarih kitapların olmayan bir tarih okuttunuz neredeyse bir asırdır bu vatan evlatlarına hadsizler !


KÖTÜLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM !

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 830
favori
like
share
ASUR Tarih: 08.07.2013 09:17
[h=1]Gürsel Tekin'in o sözleri alay konusu oldu
[/h]

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in Dolmabahçe Camii ve Cuma namazına ilişkin yaptığı açıklamalar alay konusu oldu.[/h] AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın danışmanları İbrahim Bayram ve Yavuz Selim KıranTwitter'da CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in açıklamalarını 'ti'ye aldı.

Bayram, Gürsel Tekin'in "En kısa sürede gidip sayın müezzinin arkasında Cuma namazı kılacağım" sözlerini hatırlatarak "Ah canım ya. O dedigin imam olanda oluyor, bu müezzin" dedi.

Yavuz Selim Kıran ise, "Abi günahını alıyorsun. Belki müezzinin arkasında durup kamet getirmeyi öğrenmek istiyor " diyerek Bayram'a yanıt verdi.İşte Bağış'ın danışmanları arasındaki o diyalog:TEKİN NE DEMİŞTİ?

Gürsel Tekin, bir röportajda "Dolmabahçe Camii'nde yaşananlar konusunda müezzinle konuştunuz mu?" sorusu üzerine "En kısa sürede gidip sayın müezzinin arkasında Cuma namazı kılacağım. Hepimizin özlem duyduğu din adamı" yanıtını vermişti.

İşte chp işte demokratik ortamda dinin koruyucusu olmaya aday parti. İktidar olduklarında neler olacağına bir kanıt. Daha imamla, müezzinin ne olduğunu bilmiyor. Bu yaşta hemde. Hayatını nerde geçirmişte islamdan bu kadar uzak kalmış. Ayıp , çok ayıp... Tek kelime ile yuhhhhhhh. Siz bu ülkenin başına belasınız. chp başkanıda dün gezi parkında diyor ki:
- İsteyen gezi parkına gelebilmeli. elinde çiçek olanlara karşı bu zulmü kabul edemeyiz.

Sana da kocaman bir ohaaa kemal efendi. Halada yüzsüzlüğünle , utanmadan yalan söylüyorsun . Millet o kadar mı aptal. ama bir aptal var , onunda sesi geliyor chp tarafından.
Sen hatta bekle gürsel tekin. Mümkünse de siyasetten uzak dur.
ASUR Tarih: 06.07.2013 22:19
Türkiye'den toprak istedi!

Ermenistan Başsavcısı Agvan Ovsepyan, Türkiye Ermeni kilise ve arazilerini ve ayrıca sözde kaybedilmiş toprakların Ermenistan'a iade edilmesi gerektiğini belirterek Türkiye'den toprak talebinde bulundu.Ermenistan Başsavcısı Agvan Ovsepyan'ın iddiasına göre, Türkiye Ermeni kilise ve arazilerini ve ayrıca sözde kaybedilmiş toprakları Ermenistan'a iade etmeli.
Sözde Ermeni soykırımının 100. yıl dönümü etkinliklerine hazırlık bağlamında başkent Erivan'da düzenlenen konferansta konuşan Başsavcı, "Türkiye'de kalan kilise ve araziler Ermenistan Kilisesi'ne iade edilmeli. Ermenistan Cumhuriyeti ise kaybedilen toprakları geri almalı. Bu talepler yasal zeminde olmalı." dedi.
Azerbaycan'dan da toprak talebinde bulunan Ovsepyan, "Ermenistan'ın hem Türkiye hem de Azerbaycan'la (Nahçivan bölgesi) arazi sorunu var. Bunun hukuki çözümü için tüm hukuksal kanıtlarla birlikte bir dava dilekçesi hazırlamalı Birleşmiş Milletler (BM) ve Uluslar arası Mahkemelere sunulmalı." ifadesini kullandı.
Ermenistan Başsavcısı, sözde soykırım kurbanlarının torunlarına kesinlikle maddi tazminat verilmesini de talep etti.
Ovsepyan'ın iddiasına göre, sözde soykırım ve Türk-Ermeni ilişkilerinin çözümüyle ilgili konular yasal bir düzeye çıkartılmalı. Başsavcı, konuyla ilgili Ermeni hukuk uzmanlarına büyük görev düştüğünü de belirtti.
Başsavcının açıklamalarını yorumlayan bazı Ermeni siyasi uzmanları, şimdiye kadar üst düzey devlet yetkililerinin Türkiye'den böyle bir toprak ve maddi tazminat talebinde bulunmadığına dikkat çekti.Hani gezi parkında omuz omuza mücadele etiğiniz ermeniler varya, işte talepleri. Yalnız bırakmayın yandaşlarınızı. bugün ermeniler yarın pkk . nasıl olsa aynı ortamda bulunmaya alışkınsınız. hadi eylem yapın ermenistana destek.
ASUR Tarih: 06.07.2013 22:12
[QUOTE=ufuk;5029361]Ya ne alaka demokrasi ile din anlamıyorum yani mecliste hiç mi ateist yok, olsa söylermi ben ateistim diye bu yüzden dini bir baskı unsuru olarak kullanmak büyük yanlış. İyiyi kötüyü ayırt edemiyoruz kim nedir değildir. Özgür bırakın insanları e oy vermiyorsun zaten neyin kavgası neyin laf sokması bu anlamıyorum. Yani dinimiz emretmişki sadece müslümanları tanıyın gerisinin kafasını uçurun, aşağılayın, darp edin böylemi bir dinmi müslümanlık... Herkesin dini kendine elhamdülillah bizide müslümandan saymıyor bazı arkadaşlar ama bunu Allah (cc) nasip ederse soracağım hesap yeri mahşerdir... Saygılar...

demokrasi ile dinin alakasını kuramıyorsan gezi amacınız nedir?
Kim neye inanırsa inansın ayrı mesele ama durduk yere laiklik elden gidiyor diye bu yaptığınız çığırtkanlığın anlamı nedir?
size biri birşeymi dedi , yoksa sizmi eylem rüyalarıyla darbecileri desteklediniz yoksa kafanıza silah mı y
dayadılar? Nedir gezi parkının amacı? DİN..... bunu inkar etmeyin bari.

İnsanlar özgür . oy vermiyorsan oy verenlerin seçimine niye saygı duymuyorsun? Bugüne kadar kaç klle uçurulmuş. Herkes yerinde dururken başörtülleri yerlerde tekmeleyen , camilerde içki içen , kutsal mekana giren kim? Sen ve arkadaşların değil, polisler demi (!)

sen ve yandaşların. bumu saygı. Allaha inanıyorsan senin yandaşların başa geçtiğinde insanlar dinini yaşayamacaklar , camilerin elden gidecek namaz kılmak ozruç tutmak zorlaşacak. bunların yapacağı bu. Din elden gidecek korkmuyorsun da ,laiklik elden gidiyor diye paralanıyorsunuz. Asıl bunun hesabını vermeye alıştır kendini. Sende kendini biliyorsan sorun yok. din elden gidersee, sayenizde gidecek. Soracağın hsaptan önce vereceğin hesaba hazırlan...gamLı Tarih: 06.07.2013 20:48
“1-Demokratik ve laik eğitim sistemimiz içerisinde evrenin var oluşuyla ilgili bilim adamlarınca ortaya atılmış değişik teoriler de ders kitaplarında öğrencilerimize okutulurken, kesinlik ve dayatma içeren böyle bir sorunun hazırlanmasını doğru buluyor musunuz?

2-Evrenin var oluşuyla ilgili başka bir teoriyi dikkate alan öğrencilerin diğer şıkları doğru olarak işaretlemeleri karşısında, bu öğrencilerin mağduriyetleri nasıl önlenecek?

belliki Darwinizm savunucusu bir vekil..Tabi bunları vekil yapan aynı ideolojinin insanlarda var bu memlekette..
Bunların Ataları maymunmuş..öyle diyorlardı birzamanlar..Sonra bi bakmışlarkı balıklarla daha yakın bir bağları var..lafı çevirip "aslında balıklardan türedik" e geldi Sazanlar..

Bunların ne olduğu soyu sopu belli değil herhalde..

sorunun doğru olarak kabul gören cevabı; “Evren bir yaratıcı tarafından planlı bir biçimde yaratılmıştır”
şıkkı imiş..

Yani ; Doğada bulunan madenlerin zaman içerisinde birleşerek kendiliğinden bir Transatlantik oluşturabileceğini iddia edecek kadar APTAL değilsen,bu şıkkı doğru olarak kabul etmelisin...

tabi İNKAR damarlarına işlemiş bir kefereysen ,kusura bakma senin lafınla sözünle kendi evladını yetiştirecek kadar aptal değil bu Millet
ASUR Tarih: 28.06.2013 12:43
İnananlara yapılanlar bişey değil ama , bazı kesimlere söylenen en küçük lafın hesap yeri mahşer.
Mahşere inananlar ayrı ama, din karşıtı olup dinsizliği savunanların şu an yaptıkları nedir acaba?
Bütün bu olayların nedeni , inanan bir türkiye , inançlı bir yönetim , kararlı ve iradeli bir yönetimin istenmemesi.
Bunu en başta başka ülkeler istewmiyor , onlarada içimiğzden yardım gidiyor. Kendi ipimizi kendimize çektiriyorlar dfa, bazı arkadaşlarımız bunu kabullenemiyor maalesef.
İç içe yaşayan insanlar arasındaki bu fark nedir? Hepimiz kardeşiz ama karde3şlik tanımını bilmeyenler , kardeş görüntüsü altında her pisliği yapıp düşmanca tavırlar sergilemekten de kaçınmıyor..
ZELAL Tarih: 28.06.2013 00:57
iyi o zaman madem ateistler varsa var ama saygısızlık yapmanın alemi yok ! yalan yanlış tarihi yüz yıldır yeterince okuttular !
önce saygılı olmayı öğrensin bu yaratık sonrada benim inancıma laf söylesin !
zorla yaptırılıp dikte edilen o kadar çok şey varken haftada sadece bir saatlik din dersini mi çok görmüş vah vah çok üzüldüm ki o da artık seçmeli ders zaten :10:
ufuk Tarih: 28.06.2013 00:52
Ya ne alaka demokrasi ile din anlamıyorum yani mecliste hiç mi ateist yok, olsa söylermi ben ateistim diye bu yüzden dini bir baskı unsuru olarak kullanmak büyük yanlış. İyiyi kötüyü ayırt edemiyoruz kim nedir değildir. Özgür bırakın insanları e oy vermiyorsun zaten neyin kavgası neyin laf sokması bu anlamıyorum. Yani dinimiz emretmişki sadece müslümanları tanıyın gerisinin kafasını uçurun, aşağılayın, darp edin böylemi bir dinmi müslümanlık... Herkesin dini kendine elhamdülillah bizide müslümandan saymıyor bazı arkadaşlar ama bunu Allah (cc) nasip ederse soracağım hesap yeri mahşerdir... Saygılar...
1060283 Tarih: 27.06.2013 23:36
[QUOTE=ASUR;5029333]işte bunlar demokrasiden bahseden insanlar. Devlet idaresinin bunların eline geçtiğini düşünemiyorum bile. Allahın izniyle de geçemeyecekler. Allah korusun iktidar falan olsalar tamamen dinsizleşecekler. Söylenecek bişe yok. Tek kelime YUHHHHHHHHHHHh.

buda vekil olacak. gezici vekilden ne beklenir.


çok haklısın..
ASUR Tarih: 27.06.2013 23:17
işte bunlar demokrasiden bahseden insanlar. Devlet idaresinin bunların eline geçtiğini düşünemiyorum bile. Allahın izniyle de geçemeyecekler. Allah korusun iktidar falan olsalar tamamen dinsizleşecekler. Söylenecek bişe yok. Tek kelime YUHHHHHHHHHHHh.

buda vekil olacak. gezici vekilden ne beklenir.