Genelde fazla kilolardan kurtulmak için tercih edilen Liposuction, aslında vücuttaki beğenilmeyen konturları düzeltmek için uygulanmaktadır.
Prof. Dr. Gürhan Özcan ve Yrd. Doç. Gülseren Teziç liposuction ile ilgili şu bilgileri paylaştılar:

´´Halk dilinde ´liposuction olarak tanımlanan estetik ameliyat; teknik olarak yüksek vakumlu bir aspiratöre bağlanan metal kanüllerle deri altındaki yağ hücrelerinin çekilmesi esasına dayanır.

Bu teknikle cilt altından planlanan miktarlarda yağ hücrelerini çekmek mümkündür. Ayrıca, Ultrasonic Liposuction denen nispeten yeni bir teknikle de ultrasonic dalgalarla yağ hücrelerinin (adipositlerin) parçalanması ve daha sonra aspire edilmesi söz konusudur. Bu nedenle ultra sonic teknik sırt bölgesi gibi yağ hücrelerinin sert bir alandan çekilmesi gereken durumlarda daha çok tercih edilir.

Hanımlarımızın çoğu kilo fazlalıklarından liposuction yaptırarak kurtulabileceklerini düşünürler. Oysa liposuction ameliyatı şişman ve yağlı bir şahsı zayıflatmak için uygulanan bir yöntem değildir. Liposuction kontur düzeltmek için uygulanır. Yani, normal kilolu bir insanın beğenmediği konturları düzeltmek için kullanılan bir yöntemdir.Şişman bir kişide karın içindeki bağırsaklar çevresindeki yağlar ile kalp çevresindeki yağlar liposuction ile boşaltılamaz, dolayısıyla bu tür hastaların uygun kilo verme programlarından sonra kontur problemleri olursa liposuction açısından değerlendirilmesi uygundur.

Bir defada yaklaşık 5 litre kadar yağ materyal emniyetli bir şekilde vakumlanabilmektedir. Bundan daha fazla yağ emilecekse, uygun tedbirlerin alınması gerekir. Liposuction günümüzde en sık yapılan estetik amaçlı ameliyat olup, uygun şartlarda ve uygun tedbirler alınarak yapıldığında, rikkleri minimumla sınırla bir ameliyattır.

Ameliyat bölgesinde 1-2 hafta boyunca morluklar olması doğaldır. 1.5 ay sonra Liposuction bölgesi oturur.Liposuction sonrası 3-4 hafta hafif baskılı korse veya çorap kullanılabilir.´´

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 469
favori
like
share
ozlems_o Tarih: 11.04.2007 16:54
kilo vermenin en iyi yolu az ekmek ve spordur yaa gerisi hikayeee :85:

teşekkürler su perisi