Türkçe kullanım kılavuzu olmayan ürünler:

Bir ürün satın aldınız ve özelliklerini öğrenmek için kullanım kılavuzuna göz atmak istediniz. Ancak ne göresiniz ! Kılavuzun bir çok dilde yazılmış olduğunu ancak içinde Türkçe bulunmadığını görüyorsunuz.
Sinirleniyorsunuz ve ülkemizde satılan bir ürünün nasıl Türkçe kılavuzunun olamayacağını, üreticinin veya ithalatçının bu kadar mı düşüncesiz-duyarsız olduğunu, Türkiye'nin ve vatandaşlarının bu kadar
mı değersiz görüldüğünü sorgulamak istiyorsunuz ama elinizden bir şey gelmiyor. Sanırım bu durumu düşen milyonlarca tüketici vardır.

Artık böyle bir rezaletin önüne geçebilmek için sizin de yapabileceğiniz şeyler var.
Almış olduğunuz yerli ya da ithal malın Türkçe Kullanım Kılavuzu yoksa,Sanayi ve Ticaret bakanlığı'na şikayet ediyorsunuz, satan şirkete ürün başına 156 YTL ceza veriliyor ve Türkçe
kılavuzun da size ulaştırılması sağlanıyor.Sizler de şikayetinizi [URL]http://www.sanayi.gov.tr adresinden Tüketici Şikayetleri bölümüne bildirin, duyarsız şirketlere gereken cezaların verilmesini sağlayın.

Ülkemiz ve Türkçemiz bu saygıyı zaten hak ediyor. Bu iletiyi tüm tanıdıklarınıza iletin lütfen.

LÜTFEN GEREKEN HASSASİYETİ GÖSTERELİM..
9 MİLYONLUK YUNANİSTAN İÇİN YUNANCA KULLANMA KILAVUZU HAZIRLANIRKEN, 75 MİLYONLUK ÜLKEMİZ İSE AYNI DÜZEYDE ÖNEMSENMİYOR.. .

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 702
favori
like
share