İsviçreli uzmanlar tarafından ekmek mayası kullanılarak geliştirilen ve cilt sağlığında kullanılan ilk ekmek mayalı ürün niteliği taşıyan bağışıklık seti Sconcode sağlık fuarında yerini alarak ilgi çekti.

TEKB (Tüm Eczacı Kooperatifleri Birliği), TEB(Türk Eczacılar Birliği) ve CNR Ekspo Fuarcılık işbirliği ile İstanbul CNR EXPO'da gerçekleştirilen Farmavizyon Eczacılık Fuarı, cilt kozmetiğinin ulaştığı son gelişmelerden ziyaretçilerin faydalanmasını sağladı.

Cildiniz doğallığı hak ediyor

İstanbul CNR Expo'da gerçekleştirilen Farmavizyon Eczacılık Fuarı'ında yer alan ve dünyada ekmek mayası kullanılarak üretilen tek ürün olma özelliğine sahip Sconcode, cilt bağışıklığını güçledirerek yaşlanmayı geciktiriyor. Kırışıkları önleyen, güneşin zararlı ışınlarından anatomik giysinizi koruyan Sconcode, bağışıklık sistemini güçlendirerek zararlı etkileri minimuma indiriyor. İsviçreli bilim adamları tarafından geliştirilerek formüle edilen ürün hakkında bilgiler veren yetkililer, metal takılara karşı alerjisi olan bayanların ürün sayesinde bu alerjiden kurtulduklarına dikkat çektiler.

Sağlıklı karaciğer sağlıklı yaşam

Avrupa'da sağlıklı yaşama özen gösterenler tarafından kullanılan ve “Daha İyi Hissetmeye Davet” sloganıyla modern yaşamın önemli desteklerinden biri olarak gösterilen L3 Lifost, özellikle karaciğere yapılan olumsuz etkileri azaltan ve koruyan bir ürün olarak dikkat çekiyor. Sigara, alkol, stres, cep telefonu, hava kirliliği ve kullanılan ilaçlar nedeniyle yorgun düşen karaciğerin ihtiyacı olan Proline, Lysine ve Asparagine monohydrate aminoasitlerini karşılayan L3 lifesot, karaciğerin kendisini yenilemesini sağlıyor.

Yapılan araştırmalar halkımızın yüzde 40'ının karaciğerin vücuttaki fonksiyonu bilmediğini gösteriyor. Karaciğerin sağlıklı olmasının genç kalmanın yollarından biri olduğu düşünülürse bedenimizin temizleyici organına ne kadar önem göstermemiz gerektiğini ortaya koymaktadır. Avrupalı bilim adamları tarafından geliştirilen ve dünyada üç aminoasiti de bünyesinde bulunduran tek sıvı olan L3 Lifosit, günlük yaşamın zorlayıcı etkileri ile yıpranan karaciğerinizi hem güçlendiriyor hem de kullanım kolaylığı sayesinde kana daha çabuk karışıyor.

Fuarda nostaljik dakikalar

Farmavizyon Eczacılık Fuarı'nda bir ilk yaşandı. Seneler evvel Türkiye'deki çeşitli eczacılık fakültelerinden mezun olan eczacılar, bir araya gelerek nostaljik bir ortam oluşturdu. Yaşları 30-50 arasında değişen mezunlar kaynaşma fırsatı yakalayarak anılarını tazeledi. Farmavizyon Eczacılık Fuarı'nın katılımcı profilini reçeteli ilaçlar, dermokozmetik ve kişisel bakım ürünleri, bitkisel ürünler, ıtriyat ve kozmetik ürünleri, bebek ürünleri, diyabetik ürünler, ortopedik ürünler, optik ürünler, eczane donanım ve ekipmanları, eczane sarf ve ambalaj malzemeleri, tıbbi malzeme ve cihaz üreticileri ve tedarikçileri, sektörel yayıncılar ve sağlık hizmeti tedarikçileri oluşturuyor. Fuarın ziyaretçi profilinde ise eczacılar, doktorlar; hastane yöneticileri ve çalışanları; ilgili öğretim üyeleri ve öğrenciler; fuar ürün gruplarına yönelik üretici ve satıcılar; ilgili kamu kurumu çalışanları; dernek, birlik ve vakıf üyeleri yer alıyor.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 586
favori
like
share
SU-PERISI Tarih: 17.04.2007 16:38
teşekkürler özlem