"İnsana ve doğaya saygı" ilkesiyle, çevreye zarar vermeden tamamen doğal bir malzeme olan camdan üretilen Häfele'nin cam mozaikleri "çevre dostu ve hijyenik" olmaları nedeniyle mutfak ve banyolara taşınıyor.

Cam mozaikler özellikle hijyenin ön plana çıktığı mutfak ve banyo gibi ıslak ve nemli ortamlarda rahatlıkla kullanılabiliyor, geleneksel temizlik solüsyonları ve su yardımıyla kolayca temizlenebiliyor.

Farklı boyutlarda, kalınlıklarda ve dokularda işlenen cam mozaikler, doğal parlaklıkları ve değişik renk alternatifleriyle estetiği kaliteyle buluşturuyor. Yüksek ısıda, elle işlem gören cam mozaikler aynı zamanda ani ısı değişikliklerine, nem, don ve su gibi başlıca dış etkenlere karşı dayanıklı olma özelliğine de sahip.

30,5x30,5 santimetre ölçülerinde elastik filelere 3 milimetre derz aralığı bırakılarak sabitlenen cam mozaikler bu özellikleri sayesinde uygulama kolaylığı ve estetik bir görüntü sağlıyor. Cam mozaikler parlaklıkları, yarı saydam görüntüleri ve üstün kaliteleri ile camın doğallığını birbirinden güzel renklerle buluşturuyor.

Cam mozaiklerin başlıca avantajları:

Yüzde 100 camdır ve çevre dostudur,
Hijyeniktir ve standart ev temizlik malzemeleriyle kolayca temizlenir,
Dezenfektanlar, havuz tuzları vb. kimyasallara karşı dayanıklıdır,
Ültraviyole ışınlarından etkilenmez,
Bakteri üremesine olanak tanımaz,
Suya ve buhara dayanıklıdır, yıkanabilir,
Ani ısı değişikliklerine karşı dayanıklıdır,
Yanmaz,
Rengi zamanla solmaz,
Toz ve kir geçirmez,
Leke tutmaz,
Kötü kokulara neden olmaz,
Uzun ömürlüdür,
Montajı kolaydır.

Cam mozaiklerin isteğe ve zevke göre çok çeşitli kullanım alanları da mevcut. Tüm iç ve dış mekan duvar yüzeyleri, mutfak dolap-tezgah arası veya davlumbaz arkası, banyo ve duş duvarlarının yanı sıra cam mozaikler her türlü havuz duvar kaplamaları, derin havuz zeminleri, sütun kaplamaları, banko ve benzeri mobilyalar, bahçe ve verandalar ile sanatsal panolar gibi mekanlarda da kullanım olanağı sağlıyor.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 547
favori
like
share
nuray55 Tarih: 19.04.2007 09:15
bilgilerin için teşekkürler su-perısı