lezzetli browniler - browni nasıl yapılır - browni yapmanın incelikleriZengin lezzetli, dolgun brownieler hayatın gerçek lükslerinden biridir ve birkaç basit ipucu sayesinde, elde edilmeleri de son derece kolaydır. Aşağıdaki ipuçlarımıza uyarak herkesin hayran kalacağı brownieler yapın!

Mikseri rahat bırakın

Bu lezzetli tatlıyı yaparken, en iyi dostunuz mikser yerine tahta bir kaşık olacak. Mikser, karışımı fazla karıştıracağı için, karışımın içine fazlaca hava katar ve bu da tatlınızın kalitesini bozar.

Doğru tepsiyi seçmek

Koyu renk ve yapışmaz tepsi yerine, cam ya da açık renkli metal bir tepsi seçin. Koyu ve yapışmaz tepsiler brownienizin çamur gibi olmasına ve kabuğunun yanmasına neden olurlar. Tepsinize pişirme kağıdı yerine, aliminyum folyo serin ki kekinizin son dokusu daha güzel olsun.

Boyut önemlidir

Brownie yaparken kullanacağınız tepsinin boyunun tarife göre seçilmesi önemlidir. Eğer tepsiniz çok büyükse, brownieler kuru ve ince olacaklardır. Ama tepsi çok küçük olursa da bu sefer brownielerin içi pişmeyebilir.

Erken kontrol edin

Brownieleriniz bir kere çok pişti mi bunun geri dönüşü olmaz. Bu nedenle brownienizi pişme süresinden 5 dakika önce kontrol edin ve çok pişmiş olmadığına emin olun. Piştiğinden emin olmak içinse, tepsinizi alın ve sallayın. Eğer orta kısmı sallanıyorsa 1-2 dakika daha pişmesi gerekiyor demektir. Eğer hareket etmiyorsa, bir şiş ya da bıçakla ortasını kontrol edin.

Soğumaya bırakın

Sıcacık brownieleri kesip hemen yemek ne kadar çekici olsa da, onlara soğumaları için vakit tanımalısınız. Bu, karışımın iyice oturmasını ve keser kesmez dağılmasını engeller.

İyi saklayın

Brownielerinizi hava geçirmez bir kapta saklayın ve nemli kalmalarını sağlayın. Onları buzdolabına koymayın ki kurumasınlar. Alternatif olarak, brownielerinizi plastik folyo ile sarabilir ve hava geçirmez bir kapta, buzlukta 4 ay boyunca saklayabilirsiniz.

alıntı

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 277
favori
like
share