çocuklar kaç yaşına kadar anne babayla uyumalı - çocuğun anne babayla uyuması sakıncalı mıdır - 2 yaşında çocuk anne babayla yatabilir mi
Çocukların 0-2 yaş döneminde, henüz korteks kurulmadığı için anne babayla yatmalarında çok fazla sakınca yoktur. Çünkü bu dönem kortekse ait bir takım fonksiyonlar henüz yoktur. Çocuk okuyamaz, yazamaz, konuşamaz ve henüz çişine bile hâkim olamaz. Yani bu dönem, korteks kurulmadığı için bir çatışma da yoktur.

Ancak çocuk 2 yaşından sonra anne babanın ya da bir yakınının, hem cinsinin yanında yattığı zaman, seks içgüdüsü harekete geçer. Bu durum ise çocukta suçluluk duygusunun gelişmesine neden olur. Dolayısıyla bu durum, çocukta yaşam boyu sürecek bir sorunun ortaya çıkması anlamına gelir.

Suçluluk duygusundan kurtulmak için kişide çözüm arayışları başlar. Ancak bu yeterli olmaz. Zamanın birlikte uyumaktan doğan psikolojik sorunlar, kişinin enerjisini bozmaya başlar. Bu nedenle 2 yaş öncesi bir ölçüde kabul edilebilir olmakla birlikte, daha sonraki yıllarda kişi, özel ilişkisi dışında kimseyle birlikte uyumamalıdır. Aksi halde kişinin alt beyni eşcinsel dürtüler alacaktır.


alıntı

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 244
favori
like
share