Derbiye 3 bin 600 polis

Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında 26 Nisan Perşembe günü Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanacak Fortis Türkiye Kupası yarı final rövanş maçı öncesi İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı yapıldı.


İstanbul Valiliği'nde gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Ergun Güngör, Futbol Federasyonu Genel Sekreter Vekili Metin Kazancıoğlu, Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Murat Özaydınlı, Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Deriş ile diğer yetkililer katıldı. Toplantının ardından derbiyle ilgili alınan kararlara ilişkin açıklamalarda bulunan Vali Yardımcısı Ergun Güngör, maç bileti olmayanların stat çevresinde oluşturulan dış arama noktasından içeri alınmayacağını belirterek, stat dışında da karaborsa bilet satışına izin verilmeyeceğini ve gerekli önlemin alınacağını söyledi. "Kulüpler, kendi seyircilerine toplu bilet veremeyecek" diyen Güngör, ayrıca toplu seyirci organizasyonu da yapılmayacağını söyledi.


Seyircilerin toplu olarak güvenlik güçleri eşliğinde stada getirilmeyeceğini anlatan Güngör, şöyle konuştu: "Münferit olarak stada gelen rakip takım seyircilerine, UEFA kriterleri uyarınca güvenliği tam olarak sağlanmış, stat kapasitesinin yüzde 5'i oranında yer ayrılmıştır. Derbiyle ilgili tüm tedbirler saat 14:00'ten itibaren alınacak ve stat kapıları saat 15:00'ten itibaren açılacaktır."


Beşiktaş seyircisine ait biletlerin bugün saat 17:00'den itibaren Biletix gişelerinden satışa sunulacağını anlatan Güngör, şöyle konuştu: "Beşiktaş seyircisine 50 bin 509 kapasitesi olan Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda 2 bin 527 kapasiteli Migros tribünündeki bölüm ayrıldı. Beşiktaş seyircisine ait biletler bugün saat 17:00'den itibaren Biletix gişelerinden, bir kişiye en fazla 2 bilet vermek ve kimlik fotokopisini ibraz etmek kaydıyla satışa sunulacaktır."


Ergun Güngör, derbide 3 bin 600 emniyet görevlisinin yanı sıra Fenerbahçe Kulübü'nün de 350 özel güvenlik elemanının görev alacağını, ayrıca 95 kameradan da tespit yapılacağını ifade ederken; iskelelerde de gerekli önlemlerin alınacağını, Beşiktaş taraftarlarının kara yoluyla stada gelmesini ve saat 18:30'a kadar da statta olmalarını tavsiye ettiklerini söyledi.


Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında centilmence bir müsabaka olması dileğinde de bulunan Güngör, "Her iki güzide kulübümüze de başarılar diliyorum" dedi.


Ergun Güngör ayrıca, İl Spor Güvenlik Kurulu'nun bugün 22 kişiye 5149 sayılı yasaya muhalefetten 25 bin 337 YTL ceza verildiğini kaydederek, "Bugüne kadar toplam 707 kişiye 761 bin 565 YTL ceza verilmiştir" ifadesini kullandı.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 481
favori
like
share
MeMoLi Tarih: 05.05.2007 03:23
masallah