İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Kükner, bilgisayar ışınlarının göze sanıldığı kadar fazla zararının olmadığını söyledi.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Şahap Kükner, bilgisayar ışınlarının göze sanıldığı kadar fazla zararının olmadığını bildirdi.

Prof. Dr. Kükner, yaptığı açıklamada, bilgisayar ekranının görme bozukluğu yaptığına dair bir bulgunun var olmadığını kaydetti. Belli yaştan sonra bazı insanlarda ''göz kuruluğu'' görüldüğünü belirten Prof. Dr. Kükner, bu rahatsızlığı bulunanların bilgisayar ekranından daha fazla etkileneceklerini vurguladı. Ekran başında göz kırpma sıklığının daha azalması sebebiyle göz kuruluğu olanlarda şikayetlerin artacağını belirten Prof. Dr. Kükner, beslenme alışkanlıklarının göz sağlığını etkilediğini ifade etti.

Yüksek kolesterollü beslenmenin göz için zararlı olduğuna dikkati çeken Prof. Dr. Kükner, hayvan iç yağları, sigara ve alkolün göz rahatsızlıklarına sebep olduğunu, yemeklerde zeytinyağına ağırlık verilmesi gerektiğini kaydetti. Prof. Dr. Kükner, sigaranın da halk arasında ''sarı nokta'' olarak bilinen ''makula dejenerasyonu hastalığı'' riskini arttırdığını bildirdi.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 518
favori
like
share
enrique Tarih: 30.04.2007 13:58
cadıkız yok diyorlarsa yoktur kesin

türk doktorlara güvenmiyormusun sen? Ulu önder bile beni türk hekimlerine emanet edin demiş yaaaaaaaa :85:
CADIKIZ Tarih: 29.04.2007 21:49
[COLOR=coral]Hic kusra bakilmasin ama ben inanmiyorum nasil zarari yokmus,bu gibi seylerin bence cok zarari vardir :5:
SU-PERISI Tarih: 29.04.2007 10:18
paylaşımların için ellerine ssglık
ozlems_o Tarih: 28.04.2007 17:59
teşekkürler
hakan2230 Tarih: 28.04.2007 13:03
evet sonuda bi destekçimiz çıktı anneeeee bak göze zararlı değilmiş