Çoğu kimse kapatıcının ilk uygulanması gerektiğini düşünür, oysaki ilk olarak fondöten uygulanmalı; daha sonra gereken bölgelere kapatıcı sürülmelidir. Böylece yüzünüzde ağır bir makyaj görünümü oluşmaz. Kapatıcıyı fondöten üzerine uyguladığınızda çok daha kolay sürülür ve cilde kolaylıkla uyum sağlar. Bu konuda ileride xprodoksit com'da daha geniş konulara değinmeye çalışacağım. Lekelerin ve koyu renk halkaların üzerine az miktarda uygulayın. Yüzük parmağınızı kullanarak tampon hareketleri ile cilt tarafından emilmesini sağlayın.

Krem kapatıcıların sıvı fondötenlerin üstüne uygulanması gerekir. Eğer önce kapatıcıyı sürerseniz, fondöteni yaymaya çalışırken kapatıcıyı dağıtırsınız.

Profesyoneller kapatıcıyı çok az ve çok hafif kullanırlar. Kapatıcının mutlaka gereken yerlere sürülmesi ve cilt renginizle kusursuz uyum içinde olması gerekir. Eğer kapatıcı cildinizin üzerinde leke gibi duruyorsa, parmaklarınızla dağıtmayı ve bastırmayı deneyin.

Göz altı farları, Erace Kapatıcı'nın bastırılmasıyla cilt rengine karıştırılabilir. Yüzükparmağınızı kullanarak burnun iç köşesi ve gözün dış köşesindeki rengi dağıtın. Burnunuza, gözkapaklarınızın üstüne veya kapatılması gereken diğer bölgelere az miktarda uygulayın. Önemli olan, rengi iyice karıştırmanızdır.

Lekeleri kapatmak için çok küçük bir fırça kullanarak dikkatle uygulayın. Özellikle göz altına uygulandığında bir süre sonra ince çizgilerin belirginleşmesini engellemek için ürünü yüzük parmağınızla göz altına ince bir tabaka sürün . Bu işlemi en az 3 kez tekrarlayın . Uzun süre göz altı aydınlık ve pürüzsüz görünecektir .

Pudrayı kapatıcıdan sonra sürün. Eğer lekeyi daha iyi kapatmanız gerekiyorsa, pudranın üstüne bir kat daha kapatıcı sürebilirsiniz. Önemli olan kapatıcının kat kat durmamasıdır; bu durumda leke daha fazla göze batacaktır.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 644
favori
like
share
SoN-GüL Tarih: 06.05.2007 22:49
Fondoten kullanmam ama kapaticilar ve fondoten cildi cok yipratir

tesekkürler canim