Bir gün gezinirken parkın birinde..Tek başına oturmuş..sadece tek bir yere bakmaya odaklanmış bir adam gördüm..Merak ettim nereye bakıyor diye..baktım onunda baktığı yere..ama ben birşey göremedim...Merakım bir kat daha arttı..gidip yanına oturdum..Yüzünde öyle bir gülümseme ..öyle bir mutluluk ifadesi vardi ki..anlatamam..Sordum bu geç adama;
-Kusuruma bakma ama nereye bakıyorsun..böyle uzun uzun..?
Adamın yüzündeki o ifade kaybolmuştu birden ağzımdan çıkan soruyla..gözlerimin içine dik dik baktı ve soruma karşılık bana bu soruyu sordu..
-Ölmek nedir bilirmisin..?
Şaşırmıştım bu soruya..verecek bir cevap bulamadım o an için..kendisi devam etti..
-Bilmiyorsun değilmi..?..Dur ben sana anlatayım ölmek ne demektir..

"İnsan bazı olaylardan sonra anlıyor ki; Ölmek beyaz kefen giymek değilmiş sadece..topraklara gömülmek değilmiş..İnsan yaşarken de ölebiliyormuş..

Şekil olarak ölüm belki bir kurtuluş..acılara son...Ya yaşarken ölmek..!!!!
İşte bu en zor olanı...Bunu siz seçmemişsinizdir..sadece sunulmuştur.. tek seçeneği olan bir yaşamdır sizin için..Her gece yatağa sarılacak sadece bir yastık varsa yanıbaşınızda ölürsünüz..Her hayallerle geçen bir geceden sonra uyanıp..hayallerinizde yaşattığınız insanın yanınızda olmadığını gördüğünüzde ölürsünüz..Yolda yürürken her gördünüz mutlu ik çift gözde kendinizi görürsünüz ölürsünüz..Her özel günde...Her beraber birşeyler paylaştığınız mekanda gelir aklınıza ölürsünüz...tekrar..tekrar..İşte ölüm budur...
Ama bu ölümler size birşey daha kazandırıyor..İsterseniz ama gerçekten isterseniz..ve biraz da sevebiliyorsanız..Ölmüş bir insanı istediğiniz zaman ..istediğiniz mekanda yaşatabilirsiniz..Ve siz istemezseniz hiç bir zaman ölmez o insan..en az sizin kadar canlıdır..
Şimdi anladın mı.. Ben neden sadece senin görmediğin boşluğa bakınıyorum..?"

Ve tekrar döndü boşluğa ve ve bakmaya başladı..Yüzünü yine o gülümseme kaplamıştı..yine mutluydu anladığım kadarı ile..
Usulca kalktım yanından..mutluluğunu gölgelemek istemedim daha fazla..

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 438
favori
like
share
orkide Tarih: 14.05.2007 17:40
ÇOK GÜZEL BİR YAZI OLMUŞ TEŞEKÜRLER ARKADAŞIM ÇOK DOĞRU İNSAN YAŞAMDAN TAD ALABİLİYORSA SEVDİKLERİYLE BİRLİKTE ALIYORDUR..... :76:
ozlems_o Tarih: 06.05.2007 20:08
çok güzeldi teşekkürler
SoN-GüL Tarih: 06.05.2007 02:18
Tesekkürler okan..yasam hikayelerine aliyorum
Asiyan Tarih: 06.05.2007 01:20
teşekkürler okan :5: