İstenilen illüzyon etkisini yaratmak için, açık ve koyu renk tonları ulanarak göz makyajınızı tamamlayın. Açık tonları uygulayarak gözlerin daha büyük ve yakında görünmesini sağlarken, koyu tonları kullanarak gözlerin ufak ve uzak görünmesini sağlayabilirsiniz. Renklerle oynayın, sonuca siz de inanamayacaksınız.

Birbirine uzak gözleri yakınlaştırmak için

GÖZ KAPAĞININ İÇ YARIM KISMINA KOYU TONLARI UYGULAYIN.

Göz kapağının iç kısmında koyu tonları tercih edin ve buruna kadar ki bölümde daha koyu bir tonla karıştırın. İç köşeye daha koyu ve kalın bir göz kalemi uygulayarak etkiyi artırın.

Birbirine yakın gözleri uzaklaştırmak için


AÇIK REN BİR GÖZ KALEMİ İLE GÖZÜN İÇ KÖŞESİNE AYDINLIK BİR GÖRÜNÜM VERİN.

(açık renkte kapatıcı veya parlaklık veren göz farı da uygulayabilirsiniz) Bu uygulama, aynı zamanda güne aydınlık ve canlı bir görünümle başlamanız içinde hızlı bir yoldur.

Gözlerinizi büyük göstermek için

GÖZLERİNİZİN BEYAZLIĞINI ORTAYA ÇIKARTIN.

Gözleri belirginleştirmek için üst kirpiklerin dibine ince bir çizgi uygulayın. Çok açık tonda bir göz farını göz kapaklarının altına uygulayın. Böylelikle gözlerin parlaklığını artırabilirsiniz. Kirpikleri kıvırın ve maskara ile belirginleştirin.

Gözlerinizi kalkık gösterin

ALT GÖZ KAPAĞINA KALEM UYGULAMADAN ÜST GÖZ KAPAĞINA ODAKLANIN. Kirpiklerden kaşlara kadarki bölüme açık tonda bir far uygulayın ve göz kapağına koyu tonu sürün. Göz kalemini sadece dış çizgiye sürün, iç kısmına uygulamayın ve pamuk ile dağıtarak yumuşatın. 1 veya 2 kat maskara uygulayın.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 578
favori
like
share
fLy Tarih: 12.09.2007 22:58
sağolun paylaşım için ......
SuRMeLi Tarih: 12.09.2007 17:44
makyajlardan göz makyaji çok önemli bence..
yeliz_ Tarih: 08.09.2007 11:37
paylaşım için teşekkürler.güsel paylaşım
SoN-GüL Tarih: 08.05.2007 20:46
Gercekten göz sekillerine göre makyaj degisiyor

o yüzden cok önemli bunlari bilmek..tesekkürler canim