Geçtiğimiz sezon ortasında olaylı bir şekilde Galatasaray'dan ayrılarak Fransa Birinci Lig (Ligue) takımlarından Marsilya'ya transfer olan Ribery, Marsilya'nın önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi'ne katılmayı başaramaması halinde Fransa dışından bir takıma transfer olacağını duyurdu.

'France Football' adlı dergiye konuşan Ribery, "Geçtiğimiz yıl Lyon ve diğer kulüplerin benimle ilgilendiği doğru. Ancak şimdi beni Fransa dışındaki takımlar ilgilendiriyor. Almanya gibi bir ülke ise beni fazla
ilgilendirmiyor. İngiltere ya da İspanya ligini tercih ediyorum" dedi.

Ribery, Marsilya'yı da çok sevdiğini belirterek ayrılmama ihtimalini de ifade etti. Fransız yıldız, "Fakat diğer taraftan Marsilya'da kalmakta benim için büyük bir sorun. Burayı çok seviyorum. Belki birkaç iyi transfer bize katkı sağlar" diye konuştu.

Galatasaray'dan ayrıldıktan sonra Marsilya'ya giden ve Fransız ekibinde oynadığı başarılı futbolla göz dolduran Ribery, Fransa Milli Takımı'na kadar yükselmişti. Ribery, 2006 Dünya Kupası'nda Fransa Milli Takımı'yla final oynamış ve başarılı futboluyla başta Lyon ve Arsenal olmak üzere bir çok Avrupa devinin transfer listesine girmişti.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 382
favori
like
share
ozkosif Tarih: 14.05.2007 14:39
ya bu topçu hala gs de olsaydı belkide gs bu sezon şampiyonda olurdu adam maçı tek başına götürüyor yaw

ama bu güsel sözüde unutmamak lazım

yaw bu adamda ne kadar satıcı bi adammış.. ipiyle kuyuya inilmez vallahi...

paylaşım için teşekkürler...
okanoo28 Tarih: 09.05.2007 16:45
yaw bu adamda ne kadar satıcı bi adammış..

ipiyle kuyuya inilmez vallahi..

haber için teşekkürler adaş