Ferrari pilotu Kimi Raikkonen ilk üç yarışta topladığı puandan memnun olduğunu, ancak araçtan istediği performansı tam olarak alamadığını söyledi.


Sezonun ilk üç yarışında 22 puan toplayarak zirveye ortak olan Raikkonen, "memnunum ama daha iyisini yapabilirdik. Araçtan istediğim performansı tam olarak aldığımı söyleyemem" dedi.

En sıcak üç yarışı geride bıraktıklarını ifade eden Fin pilot, iki hafta sonraki Barcelona testinde yeni parçalar deneyeceklerini ve bunların araca nasıl etkisi yapacağını göreceklerini ifade etti.

Sakhir'de zor bir hafta sonu geçirdiğini söyleyen Raikkonen esas sorunu sıralama turlarında yaşadığını, F2007'nin tek turlarda yeterince hızlı olmadığını belirtti:

"Araç istediğim durumda değildi, biz de herşeyi mükemmel yapmadık. Esas sıkıntı sıralamada turlarında, bunu inkar edemeyiz. Yarışta hızımız yeterli ama tek turlarda iyi değiliz. En önde başlamazsınız kazanma şansınıza veda edebilirsiniz."

Raikkonen, Fernando Alonso'ya geçildiği Bahreyn'deki start içinse, "geriye düştükten sonra onu geçmek için tek şansım pit stoptu. Takım mükemmel iş çıkardı, beni doğru zamanda çağırdılar. Ancak öndekiler çoktan kopmuştu, ben de kazanmak için risk almadım. Çünkü aynı motoru Barcelona'da da kullanacağız" dedi.

Şu an en az iki takım ve dört pilotun aynı seviyede olduğunu belirten Ferrari pilotu, sezon sonuna kadar büyük çekişme yaşanacağını vurguladı.

Markalarda Vodafone McLaren'in 44 puanla lider, Ferrari'nin 39 puanla ikinci sırada yer aldığı Formula 1'de 2007 sezonunun Avrupa'daki ilk yarışı 13 Mayıs'ta İspanya'nın Barcelona kentinde koşulacak.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 463
favori
like
share
MeMoLi Tarih: 13.05.2007 05:23
ona ßi dogan slx verelim ßakalım
FreddyKrueger Tarih: 12.05.2007 15:15
[COLOR=#c0ccf4]Yarı$Lar Ba$Lamadan ÖnCe AraCı Görmedi Mi aCaba...

Ferrari Geçen 2 YıLın Tabir-i CaizSe öCünü aLaCak Gibi
eskitoprak Tarih: 12.05.2007 07:14
bizim toroslardan verelim kendisine bir tane super bir gidisi var