ERZURUM Numune Hastanesi Plastik Cerrahi Servisi’nden Dr. İlteriş Murat Emsen, örnek aldığı kişiye göre estetik yaptıranların mutluluğu yakaladığını söyledi. Dr. Emsen, erkeklerin en çok burun, kadınların ise başta burun olmak üzere göğüs küçültme ve karın gerdirme ameliyatları yaptırdıklarını belirtti.Estetik için gelen bir çok kadının şarkıcı Petek Dinçöz’ün burnu, Laetitia Casta’nın yüzü, göğüsleri, Ebru Gündeş’in kaşları, Liz Taylor’un dudak ve elmacık kemiklerini örnek aldığını anlatan Dr. İlteriş Murat Emsen, “Örnek aldığı kişiye göre estetik yaptıranların mutluluğu bir kat daha artıyor.

Erkekler ve kadınlar, görünen vücut bölgelerine öncelik verdiği için, en çok burun estetiğine ilgi gösteriyorlar. Kliniğe, estetik ameliyat olmak için Erzurum’un yanı sıra çevre illerden de hastalar geliyor. Estetik ameliyatı olanların sayısı her geçen gün artıyor” dedi.

Estetik ameliyatların tek amacının kişinin fiziksel bozukluğunu düzeltmek olmadığını belirten Dr. Emsen, “Fiziksel bozuklukların düzeltilmesiyle birlikte, bireylerin psikolojik ve sosyal sıkıntıları da iyileşiyor.

Fiziksel eksikliği nedeniyle toplum içerisinde sıkıntı yaşayan insanların, ameliyat olduktan sonra özgüvenleri artıyor. Böylece ilişkilerinde sorun yaşamıyorlar” diye konuştu.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 767
favori
like
share
XeNTuS Tarih: 21.05.2007 17:45
Paylasım ıcın saol eline saaglık
okanoo28 Tarih: 16.05.2007 23:39
ileri de bazı problemler oluşturabilme ihtimalinden dolayı pek sıcak bakmıyorum...

teşekkürler matrakSsS
SU-PERISI Tarih: 16.05.2007 15:52
paylaşımın için teşekkürler. zorunlu olmadıkca düşünmem