Erkeklerde sıklıkla husule gelen balanit hastalığı, penis başının veya ucunun iltihaplanması olarak tanımlanmakta ve bilhassa da sünnet olmamış çocuklarda ve erkeklerde görülen bir hastalık çeşididir. Sünnet olmamış çocuk ve erkeklerde görülen balanitin nedenleri, sünnet derisinin daralması sebebiyle geri çekilmediği içindir. Peki sünnet olmamış çocuklarda ve erkeklerde sıkça görülen balanitin belirtileri nelerdir? Balanit nasıl belirtiler kendini belli eder ve hastalara ne gibi şikayetler yaşatır, işte yanıtı:
balanit-belirtileriBalanit belirtileri
Balanitin pek çok çeşidi bulunmakta ve bu çeşitlilik hastaların yaşadığı balanit belirtilerinde de farklılık göstermektedir. Ancak balanitin en önemli belirtiler penis uzunda kızarıklık ve tahriş oluşumudur. Balanit belirtileri ortaya çıktığı zaman hastanın acilen tedavisi olması son derece önemlidir. Çünkü balanit belirtileri göz ardı edildiğinde ve hastalığın erken dönemde tedavi edilmediğinde hastanın şikayetleri daha da artacak ve daha ciddi boyuta ulaşacaktır.

Bu hastalığın ve balanit belirtilerinin husule gelmesinde böbrek yolu enfeksiyonu, penise sürtülen kumaş, doğum kontrol kremleri, idrarda bulunan fazla şeker ve nadiren de mantar enfeksiyonu rol oynamaktadır. Bu rahatsızlık mevcut ise balanit belirtilerinin ortadan kalkması için, bu sorunlarında ortadan kalkması gerekir.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 455
favori
like
share