Mobil iletişimde dünya devi Nokia, iş dünyasına yönelik Nokia Eseries cep telefonlarında ikinci nesil ürünleri tanıttı. Yeni Nokia E90 Communicator, Nokia E65 ve Nokia E61i, gelişmiş teknoloji, yeni işlevler, zarif tasarım ve renklerin cazibesini buluşturuyor.
Nokia, Barselona’da düzenlenen 3GSM Kongresi’nde, iş dünyasına yönelik Nokia Eseries için hazırlanan yeni modelleri tanıttı. Nokia Eseries’in bu ikinci nesil ürünleri, özellikler ve tasarım yönünden zenginleştirilmiş 3 yeni cep telefonundan oluşuyor: “hepsi bir arada” Nokia E90 Communicator, kayan kapağıyla tarz yaratan Nokia E65, ince tasarımlı ve e-posta için optimize edilmiş Nokia E61i. Yeni Nokia Eseries cep telefonlarının hepsi de, önemli bilgilere daha hızlı ve daha yüksek kalitede erişilmesini sağlayarak, kullanıcıların mobil iş deneyimlerini ve verimliliklerini artıracak gelişmiş teknolojileri kullanıyor.

Nokia E90 Communicator, Nokia E65 ve Nokia E61i, en sevilen e-posta ve iş odaklı ses, İnternet, verimlilik ve eğlence çözümlerini destekliyor; Quad-band GSM ve 3G şebeke frekanslarıyla* farklı kıtalarda kullanılabiliyor; 3G WCDMA ve WLAN* ile hızlı geniş bant veri aktarımı sağlıyor; ayrıca Nokia E90 Communicator’da artık HSDPA* da (High Speed Downlink Packet Access – Yüksek Hızlı Veri Paketi İndirme) kullanılabiliyor ve veri aktarım hızı, ofislerdeki hıza benzer düzeye çıkabiliyor. Bu yeni cep telefonlarının hızı, işlem gücü ve üstün kaliteli ekranları, S60 yazılımın esnekliğiyle bir araya gelince, ofis içinde ve dışında yepyeni mobil deneyimler yaşanıyor. Yeni Nokia Eseries ürünleri ile birlikte Nokia, iş dünyasında mobilitenin yaygınlaşmasının önündeki engelleri yıkmaya ve bu tür cihazların gerçek potansiyelini ortaya çıkarmaya devam ediyor.

Yeni nesil Nokia Eseries ürünleri hakkında bir açıklama yapan Nokia yetkilileri şunları ifade ediyor: “Birinci nesil Nokia Eseries’in başarısının ardından, müşterilerimizin artan taleplerini karşılamak üzere, beklentilerini aşan ve benzersiz bir deneyim yaratan yeni nesil Nokia Eseries cep telefonlarını sunuyoruz. İş dünyasında mobilitenin yaygınlaşması konusunda liderliğimizi sürdürürken, profesyonellere ve operatörlere ofis dışında da daha gelişmiş performans, işlevsellik, birlikte işlerlik ve geniş erişim seçenekleri yaratıyor; verimlilik ve işbirliğinin her an, her yerde yaşanmasına olanak sağlıyoruz. Profesyoneller, kurumlar ve operatörler artık güzellik ile zekayı buluşturan çözümler arıyor; Nokia Eseries de işte bunu sunuyor. Kullanıcılarımızdan gelen yorumlar, mobil dünyada iş yapış biçimlerini değiştirdiğimizi ve profesyonellerin mobil hayata girmesini daha da kolaylaştırdığımızı gösteriyor.”

Aynı zamanda lansmanı yapılan Nokia Intellisync Mobile Suite 8.0 e-posta platformuyla desteklenen yeni Nokia Eseries cep telefonları, firmaların verimlilik ve rekabet avantajında üstünlük yaratmasına yardımcı oluyor. Bu Nokia çözümleri ayrıca, kurumlara ve operatörlere de yeni çözümlerle işlerini geliştirme imkanı veriyor. E-posta, ses, güvenlik, cihaz yönetimi gibi mevcut ve geleceğe yönelik hizmetleri sunan Nokia Eseries cep telefonları ile kurumlar ve operatörler, rekabet avantajlarını ve müşteri bağlılığını artırıyorlar.

Nokia E90 Communicator: Efsane Nokia Eseries cihazda artık her şey bir arada

Nokia E90 Communicator, kusursuz bir “mobil ofis” deneyiminde yeni bir standart yaratıyor. Kullanılan yeni teknolojiler, profesyonel gereksinimler ile kişisel keyifleri, zaman ve mekandan bağımsız olarak kullanıcılara sunuyor. WLAN ve HSDPA-destekli 3G* üzerinden sağlanan hızlı ve uygun fiyatlı bağlantı, veri ve iletim yönünden zengin uygulamaların ve İnternet’in mobil kullanımını hızlandırıyor. İş ve özel hayat uygulamaları ile İnternet uygulamaları arasında bir arayüz yaratan, 16 milyon renkli Nokia S60 tarayıcı ile bir web sayfasının tamamı tek seferde görülebiliyor.

Nokia E90 Communicator, S60 platformunu kullanarak çok daha zengin mobil uygulamalar sunuyor. Nokia E90 Communicator’da bulunan entegre GPS (Global Positioning System – Küresel Konumlandırma Sistemi) ve Nokia Maps uygulaması, yön ve yer belirleme hizmetleri veriyor. Kişisel rahatlığı daha da artırmak üzere, Nokia E90 Communicator’da FM radyo, müzikçalar, video oynatıcı ve iki kamera (3,2 megapiksel, flaşlı, otofokus özellikli kamera ve video konferans için ayrı bir kamera) bulunuyor.

Nokia E65 – Tarz, hayat buluyor

Kayan kapağı ve inceliğiyle dikkat çeken yeni Nokia E65, Nokia Eseries ürünlerindeki iş dünyası çözümlerini, en kaliteli malzemelerle hazırlanmış özel bir tasarımda sunuyor. Nokia E65’in kapağındaki One Touch tuşları, en sık kullanılan uygulamalara hızlı erişim sağlıyor. Kullanıcılar “My Own” adı verilen tek bir tuşa basarak konferans görüşmeleri yapabiliyor, adres listelerine ulaşabiliyor, aramaları sessize alıp sonra yeniden sesli kullanıma alabiliyor, istedikleri bir uygulamaya hızla erişebiliyorlar. Cep telefonunun ekranını tercih edilen uygulamaları gösterecek ve bunlara hızlı erişim sağlayacak şekilde kişiselleştirme imkanı veren Active Standby özelliği ile One Touch tuşlarının bir arada sunulması, iş ve özel uygulamalar arasında hızlı geçişler yapılmasını sağlıyor. Ayrıca Nokia E65 önde gelen kurumsal telefon sistemlerine de entegre edilebiliyor (Nokia Intellisync Call Connect for Cisco, Nokia Intellisync Call Connect for Alcatel ve Avaya one-X Mobile Edition for Nokia solutions). Nokia E65, en sık kullanılan kurumsal ve bireysel e-posta çözümlerini de destekliyor.

Nokia E61i – Yoğun iş temposuyla çalışanlar için benzersiz e-posta deneyimi

Özellikle e-posta uygulamalarını yoğun biçimde kullananlar için geliştirilen Nokia E61i, cihaz üzerindeki belge düzenleme seçeneğiyle ekli dosyalar üzerinde işlem yapmayı kolaylaştırıyor. Navi ve One Touch tuşlarının yer aldığı klavye, avuç içinde benzersiz bir mobil deneyim yaşatıyor. Nokia E61i, Nokia Intellisync Wireless Email, Mail for Exchange, BlackBerry Connect gibi en popüler kurumsal e-posta çözümlerini destekliyor. Kullanıcılardan gelen yoğun talep üzerine, Nokia E61i’de yüksek kaliteli 2 megapiksel kamera ve müzikçalar da yer alıyor.

Nokia E65’in 2007 yılının ilk çeyreğinden itibaren yaygınlaşması beklenirken, Nokia E61i ve Nokia E90 Communicator’ın 2007’nin ikinci çeyreğinde piyasaya çıkacağı belirtiliyor

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 747
favori
like
share
vehbi33 Tarih: 21.09.2008 17:36
Paylaşımların için teşekkürler
talip50 Tarih: 07.06.2008 01:30
güzel emegine saglik