[URL=http://imageshack.us]

TURGUT ALKAN'IN ROMAN'I
KIYAMET HAZİNESİ" Turgut Reis "

* Besyüzelli yıl Topkapı Sarayı arşivinde unutulan Kur'anı Kerim'in restorasyonu ile ortaya çıkan gizem,bir hazinenin habercisi miydi?
*Sahte kıyamet yaratarak dünyaya hakimiyeti altına almaya çalışan tarikat'ın bu hazine ile ilişkisi neydi.? *Dünyanın ilk teröristleri olan bu yabancı tarikat ,bir yer altı uygarlığı olan AGARTALI'lar ile ne gibi bir iş birliğine girmişlerdi.arkeologları engellemek için ne gibi planlar yapılmıştı.
*Hazineyi bulmaya çalışan Topkapı sarayı müzesi müdürü ,İLker hocanın önderliğindeki arkeologları neler bekliyordu.
* TURGUT REİS'İN Hazinesini ararken , bulacakları belgeler ve hazineler onları hedeflerine yaklaştıracak mıydı ?
TURGUT REiS ‘İN HAZİNESİNE ADIM ADIM YAKLAŞACAKSINIZ.

KIYAMET HAZİNESİ" Turgut Reis "

Soluk soluĞa okuyacağınız bir roman

“ Ceylan derisi kapaklı ,El yazması Kuran-ı Kerim’i son okuyan Mikleb’i sayfa arasına sokmadan kapağa katlanmış olarak bırakmıştı. Cilt kapağının bir kısmı kitabın Sertap denilen yan kısmını tutuyordu ve her an kopabilirdi. Üzerinde deniz suyunun neminden oluşmuş yer yer lekeler vardı.Çalışma lambasını iyice ön cilt kapağının iç yüzeyinin üzerine getirdi. iç yüzeyin genişliğinden biraz daha kısa olan bir kağıt sanki buraya sonradan yapıştırılmış gibiydi. Neşteri eline alarak ikinci kâğıdı iç yüzeyden kaldırmaya başladı. Kâğıtlar birbirine yapışık değildi. Kâğıdı ayırdı ve ters çevirdi. Üzerinde hiç bir aralık bırakılmadan yazılmış Latin harflerinden oluşan bir metin vardı. Karşısındaki anlaşılmaz yazıya uzun uzun baktı.

Serdarın yaptığı testin sonucu tahmin ettiği gibi çıkmıştı. Kuran-ı Kerim’in kapağında bulduğu kâğıt üç aşağı beş yukarı 500 yıllıktı. “

1.baskı ocak 2007
404 sayfa
18 ytl

sanatarium sanatarium
Üyenin Yeni Konuları
Üyenin Populer Konuları
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 704
favori
like
share
Sari Menekse Tarih: 26.05.2007 00:12
tesekkür ederim arkadas . listeme aldim , kitaplarim elime gectiginde bir karton mumlarla magarama cekilecegim :46: