María Isabel López Rodríguez (d. 4 Ocak, 1995; Ayamonte, Huelva, İspanya), 2004 Eurovision Çocuk Şarkı Yarışması'nda "Antes Muarte Que Sencılla" (Ben Bu Uçakta Ölmeye Razıyım) adlı şarkısıyla yarışmayı kazandı.

Hayatı

Çok küçük yaşta şarkı söyleyen Maria, aynı zamanda kuşları da çok severdi. Eurojunior’a katılmasıyla hayalleri gerçek olan Maria, O şarkıyla 171 puan kazanarak birinci olmuştur.171 puan Eurojunior'da şimdiye dek elde edilen en yüksek puandır.Ülkesinde yapılan bir çocuk şarkı yarışmasıyla solo görevi almıştır. En sevdiği şarkıcı Melodia’dır.18 yaşında bir ağabeyi var.Babası İspanya'nın başkenti Madrid'de,annesi de Barcelona'da doğdu.Maria ise abisiyle beraber Ayamonte,Huelva'da büyümüştür.

Antes muerta que sencilla şarkısı İspanyol radyolarında bir hit haline gelmiş, ve çok beğenilmişti.Büyükten küçüğe, tüm İspanya onu destekliyor ve beğeniyordu.Çok beğenilen ,sevilen Maria ,tam dört albüm çıkradı.En son albümünü 12 yaşında çıkarmıştır(ANGELES, S.A.).Bu albüm ,İspanya'da çekilen ANGELES,S.A. adlı film(komedi,müzikal)içinde bulunan şarkılardan oluşmaktadır.Yani Maria İsabel artık hem şarkıcı hem oyuncudur. Maria İsabel Pazartesi-Cuma’ya kadar (yani okulun olduğu beş gün) gidiyor. Ama hafta sonları İspanya’nın birçok yerine gidip, konser veriyor.2005 yılında çıkardığı No Me Toques Las Palmas Que Me Conozco albümü Avrupa'nın pek çok ülkesinde ve Japonya'da yayınlandı.Albüm sadece İspanya'da 400,000 kopyadan fazla satmıştır.Maria'nın isimlerinin anlamı: Maria:kendine ait olan. Isabel:Tanrı'nın sözü. Lopez: Lop ispanyolca'da kurt, -ez eki ise -oğlu anlamına geliyor. Rodriugez:Almanlar'ı yenilgiye uğratmış ünlü ve güçlü ispanyollar, -ez ise oğlu anlamına geliyor. Maria'nın sitesinde,onun burçları,ailesi,arkadaşlarından isminin farklı dillerdeki yazılışı,rock müzikteki giyim tarzına kadar onun hakkındaki herşeyi bulabilirsiniz.2009'un sonunda yeni bir albüm çıkaracaktır.

Albümleri

2004 No Me Toques Las Palmas Que Me Conozco!
2005 Numero 2
2006 Capricornio
2007 Angeles, S.A.

No me toques las palmas que me conozco
1.Antes muerta que sencilla
2.La vida es bella
3.Un muchacho
4.¡No me toques las palmas que me conozco!
5.Mi limusin
6.La noche y tu voz
7.Escalofrio
8.La pepa
9.¿Onde vas Marisabel?
10.Mira Niño
Número 2
1.Pues va a ser que no
2.Quién da la vez
3.Mi abuela
4.María Isabel número 2
5.Tu libertad
6.3x2
7.Me enamoro
8.Original
9.La reina de la fiesta
10.Piel de chocolate
11.De Ayamonte pa'l mundo
En mi jardín
Capricornio
1.De Qué Vas
2.Súper Guay
3.Vampira
4.Washisnein
5.Cometas De Cristal
6.Mejor Sola Que Mal Acompañada
7.Comba maria
8.Fantástica
9.La Maleta Del Abuelo
10.En mi escalera
11.Yo Soy Del Sur
12.Sumar
13.Toma Que Dale
14.Comme CI Comme Ça
Tómbola( İspanyol sanatçı Marisol'ün 1960'lı yıllarda yaptığı bir şarkıdır.Maria İsabel bu şarkıyı düet şeklinde seslendirmiştir.)
Àngeles S.A.
1.Mis ojos caramelo(Mria İsabel & Jennifer)
2.Ángelitos buenos
3.En este instante
4.El mundo al revés
5.Cuando no estás
6.Entre montañas
7.Baila a mi vera
8.Dime por qué
9.Angelitos
Cuando no estás (instrumental)
El mundo al revés (instrumental)
Ángelitos buenos (instrumental)

Alıntı

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 313
favori
like
share