Makyaj Malzemeleri :Makyaj malzemeleri çeşitleri şunlardır ;

Fondötenler
Pudralar
Allıklar
Kapatıcılar
Rimeller
Göz Farları
Maskara
Göz Kalemleri - Eyeliner'lar
Rujlar
Dudak kalemleri
Ojeler
Tırnak Bakımı malzemeleri
Oje Çıkartıcılar
Makyaj Temizleyiciler
Manikür pedikür setleri
Makyaj Çantaları
Makyaj fırçaları
Simler, sim spreyleri
Mükemmel Makyaj Nasıl Yapılır?

Mükkemmel ve Güzel makyaj nasıl yapılır?

- Öncelikle kaliteli makyaj malzemeleri kullanmalısınız. Kaliteli olmayan makyaj malzemeleri cildinize zarar verebileceği gibi istenen sonucu almanıza da olanak sağlamayabilir.
- Krem şeklindeki fondötenden yüzünüze bir parça sürüp parmak uçlarınızla yavaş yavaş yüzünüze yedirin. Fondötenin üstüne kesinlikle pudra sürmeyin.
- Göz makyajına başlamadan önce göz kapağınızın çevresine yüzünüze sürdüğünüz fondötenden bir ton açık başka fondöten sürün. Göz altına hafifçe pudra sürün.
- Kaş altından kirpiğe kadar uzanan kemiğe açık renk ve ışıltılı bir sıvı göz farını parmaklarınızla yayın. Yüzünüze sürdüğünüz pudradan bu bölgeye de uygulayın. Ince bir fırçayla göz kapaklarınıza açık bej tonlarında far sürün.
- Elmacık kemiklerinize gül rengi tonlarında allık sürün. Allığınızın son derece ince olmasına özen gösterin.
- Kirpiklerinizi kıvırın ve yalnızca üst kirpiklerinize rimel sürün. Kirpikleri belirginleştirmek için ince bir fırçayla siyah göz farını üst göz kapağınızın uç kısmına sürün.
- Dudaklarınızın etrafına doğal renkte bir dudak kalemi sürün. Dudaklarınızın renginden yalnızca bir ton koyu olması gerekiyor. Dudak içini de parlatıcı ya da açık renkte parlak bir rujla boyayın.
- Bir kaş kalemiyle hafifçe kaşlarınıza renk verin. Sonra bir kaş fırçayla tarayın.
Bu makyaj hileleri güzel ve mükemmel makyajın sırlarını öğrendiniz. Tabi kaliteli makyaj malzemeleri markalarını kullanmanızı, ucuz makyaj malzemelerinden sağlığınız için kaçınmanızı tekrar hatırlatıyoruz.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1950
favori
like
share
dadlım Tarih: 16.03.2010 18:43
mersi songül
SU-PERISI Tarih: 05.06.2007 11:01
teşekkürler songül