Mardin'in Kızıltepe ilçesinde ilk kez açık beyin ameliyatı gerçekleştirildi.Alınan bilgiye göre, arkadaşının evine misafirliğe giden Mehmet Tahir Yalçın (34), ayağı kayarak düştü. Düşme sırasında beyin travması geçiren ve Kızıltepe Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Yalçın'ın durumunun acil olduğunu ve müdahale edilmesi gerektiğini ifade eden Opr. Dr. Okan Demir, ailesinden onay aldıktan sonra bir ekip oluşturarak Yalçın'ı ameliyata aldı.
Yaklaşık 5 saat süren ameliyattan sonra bir açıklama yapan Opr. Dr. Demir, hastanın hayati tehlikesi olduğundan acil müdahale etmek zorunda kaldıklarını belirterek, "Sınırlı sayıda doktorla ameliyatı gerçekleştirdik. En büyük endişemiz hastanede yoğun bakım ünitesinin olmamasıdır. Hastamızın sağlık durumu çok iyi" dedi.
Kızıltepe Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Nezir Özgün de, ameliyatın başarılı geçmesinin kendilerini sevindirdiğini ifade ederek, ''Hastanemizde beyin ameliyatı için gereken bütün malzemeler var. Ancak yoğun bakım ünitemiz eksik, bu eksikliği 3 aya kadar gidereceğiz" diye konuştu.

(İHA)

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1167
favori
like
share
SU-PERISI Tarih: 27.05.2007 22:38
Türk hekimleri herzaman başarılıdırlar.teşekkürler
ozlems_o Tarih: 27.05.2007 17:04
teşekkrüler