Dünyanın En Çok Katılımlı Kahvaltı Rekoru

Dünyanın en kalabalık kahvaltı sofrası organizasyonu Van Kalesinin yanında bulunan Atatürk Kültür Parkında kuruldu. Van Guinness Rekorlar Kitabına 51 bin 793 kişiyle girdi.

Van Ticaret ve Sanayi Odası (VAN TSO) öncülüğünde Van Valiliği ve Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı başta olmak üzere birçok kurum, sivil toplum kuruluşunun destek verdiği ‘Dünyanın En Kalabalık Van Kahvaltısı’ rekor denemesi için vatandaşlar saat 07.00 sıralarında turnikelerden geçerek tek tek alana alındı.

Van Kalesi’nin yanındaki Atatürk Kültür Parkı’nda saat 09.00’dan itibaren başlayan rekor denemesi için Guinness Türkiye Temsilcisi Şeyda Subaşı Gemici tarafından tutanaklar tutularak kayıtlar tutuldu.

"HERKES VAN'A SAHİP ÇIKIYOR"

Horon ve halk oyunları gösterilerinin de yapıldığı kahvaltı programına beraberindeki AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik ile birlikte katılan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, emeği geçenlere teşekkür ederek, “Van, Doğu Anadolu’nun yükselen yıldızıdır. Kalkınma odağıdır. Van’ın çok güzel değerleri var. Biz bu değerleri barış ve huzur ortamında halkımızın refahına dönüştürmek istiyoruz.

Van kahvaltısını artık tüm dünya bilecek, bütün dünyayı artık Van’da misafir etmek istiyoruz. Etnik yapısı ne olursa olsun, mezhebi, dini ne olursa olsun, siyasi görüşü ne olursa olsun, herkes birlikte Van’a sahip çıkıyor. Tekrar hayırlı olsun” diye konuştu.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 571
favori
like
share
CORAX_06 Tarih: 12.02.2015 20:42
Olsa da yesek
GÜLSiMA Tarih: 04.06.2014 14:56
Van da yaşayan biri olarak sevindim doğal olarak bu olaya rekorda ailemden de katılanlar olduğu içinde mutlu oldum :9