Pazartesi günü yağış sebebiyle yarım kalan mücadelede dünyanın 1 numarası isviçreli Roger Federer Amerikalı rakibi Michael Russell karşısında 6-4 6-2 ve 6-4'lük setlele 3-0 kazanarak adını 2. tura yazdırdı.




İlk iki günün aksine üçüncü günde Paris'te hava açık ve maçlar aksamadan devam ediyor..

Pazartesi programında yer alan ancak yağış sebebiyle yarım kalan mücadelede erkeklerde dünyanın 1 numarası isviçreli Roger Federer Amerikalı rakibi Michael Russell karşısında 6-4 6-2 ve 6-4'lük setlele 3-0 kazanarak adını 2. tura yazdırdı.

Federer, turnuvanın ikinci turunda, Hırvat rakibi Marin Cilic'i 6-2, 6-2, 6-1'lik setlerle yenen Fransız tenisçi Thierry Ascione'le karşılaşacak.

Erkekler mücadelelerinin iddialar isimlerinden 9 numaralı İspanyol seri başı Tommy Robredo ilk turda karşılaştığı Arjantinli Sergio Roitman'ı 6-3, 6-4, 6-2'lik setlerle geride bırakarak ikinci tura yükseldi.

Fransa Açık'ta günün en büyük sürprizlerinden birisi ise bayanlar mücadelelerinde geldi. Turnuvaya 11 numaralı seri başı olarak katılan Rus raket Nadia Petrova, seri başı olmayan Çek tenisçi Kveta Peschke 7-5, 5-7, 6-0'lık setlerle mağlup oldu ve turnuvaya veda etti.

Geçtiğimiz hafta İstanbul WTA Tour 2007 Cup'ta şampiyonluk kupasını kaldıran Rus raket Elena Dementieva, Alman Anqelique Kerber'i 6-3 ve 6-2'lik iki set sonunda yenerek adını ikinci tur biletini kapmasını bildi. Turnuvaya 13 numaralı seri başı olarak katılan Dementieva, ikinci turda Fransız raket Mathilde Johansson ile karşılaşacak.

Bir başka bayanlar mücadelesinde ise, 6 numaralı seri başı Çek raket Nicole Vaidisova, İtalyan rakibi Emmanuelle Gagliardi'yi 6-4 ve 6-3'lük iki set sonunda saf dışı bıraktı ve ikinci tura yükseldi. Bayanların 4 numaralı seri başı raketi Sırp Jelena Jankovic ise, Fransız tenisçi Stephanie Foretz'i 6-2 ve 6-2'lik setlerle mağlup ederek Fransa Açık'ta adını ikinci tura yazdıran isimlerden oldu.

Günün sona eren maçlarında şu sonuçlar alındı:
Tommy Robredo (İspanya)-Sergio Roitman (Arjantin): 6-3 6-4 6-2
Jurgen Melzer (Avusturya)-Jose Acasuso (Arjantin): 6-4 7-5 6-4
Martin Verkerk (Hollanda)-Simone Bolelli (İtalya): 1-6 4-6 4-6
Nicolas Lapentti (Ekvator)-Alexander Peya (Avusturya): 6-1 6-4 2-1 (Peya sakatlığı sebebiyle maçı bıraktı)
Marin Cilic (Hırvatistan)-Thierry Ascione (Fransa): 2-6 2-6 1-6
Victor Hanescu (Romanya)-Guillermo Canas (Arjantin): 3-6 1-6 4-6
Emmanuelle Gagliardi (İsviçre)-Nicole Vaidisova (Çek Cumhuriyeti): 4-6 3-6
Jelena Jankovic (Sırbistan)-Stephanie Foretz (Fransa): 6-2 6-2
Angelique Kerber (Almanya)-Elena Dementieva (Rusya): 3-6 2-6
Mathilde Johansson (Fransa)-Anna Lena Groenefeld (Almanya): 7-5 6-4
Agnieszka Radwanska (Polonya)-Mara Santangelo (İtalya):1-6 4-6
Nadia Petrova (Rusya)-Kveta Peschke (Çek Cumhuriyeti): 5-7 7-5 0-6
Maria Kirilenko (Rusya)-Maria Elena Camerin (İtalya): 6-3 6-0
Nuria Llagostera Vives (İspanya)-Anna Smashnova (İsrail): 6-2 7-5
Arnaud Clement (Fransa)-Ivan Ljubicic (Hırvatistan): 1-6 5-7 6-7

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 339
favori
like
share