Eşarp, giyim kimliğini gösteren önemli bir aksesuar. Türkiyede üretilen eşarplar sadece İslam ülkelerine değil, onlarca Batı ülkesine satılıyor. Tarihin derinliklerinden gelen motifler, eşarplarda yeniden hayat buluyor. Eşarp sektöründeki firmalar üretimlerini her geçen gün artırıyorlar. Eşarp sadece saçı örten aksesuar olmaktan çıkıp, giyim kimliğini gösteren önemli bir unsur haline geldi. Türkiyede üretilen eşarplar sadece İslam ülkelerine değil, onlarca Batı ülkesine satılıyor.

Detaylara yansıyan kalite anlayışıyla çalışan Aker, eşarbın yanısıra estetik kumaşlar, kravat, fular, broş ve gece kıyafetlerinin tamamlayıcısı gösterişli şallar üretiyor.Hıristiyan ülkeleri de ilgi gösteriyor

Bir dünya markası olan Aker ürünleri başta İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya, Mısır, İspanya, Suudi Arabistan, Fas, Lübnan, Malezya, Avustralya, Makedonya olmak üzere dünyanın birçok ülkesine ihraç ediliyor. Aker ürünleri satıldıkları ülkelerde Türk zevkinide en iyi biçimde tanıtıyor ve geleneksel Türk motiflerinin tanınmasında önemli rol oynuyor.


Eşarba verdiği önemi modern tesislerle de destekleyen Aker, Türkiyenin en modern eşarp üretim tesislerinde faaliyetlerini sürdürüyor. Aker, 25 bin m² açık alana kurulu 6 bin m² fabrikasıyla, Avrupa CE standartlarına uygun makinalar kullanılarak, 2.5 milyon metre polyester, 750 bin metre ipek üretim kapasitesi ile Türkiyenin bu alandaki en büyük tesisleri arasında yer alıyor.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1588
favori
like
share