2014 Kadir Gecesi - Kadir Gecesi Etkinlikleri - Kadir Gecesine Özel Şiirler ve Sözler - Kadir Gecesi Hakkında
Arkadaşlar önümüzde yaklaşmakda olan bir kadir gecesi var ..


istedik ki; bir iki kelime, bir kaç cümle de bu gecenin hayrına yazalım
isdedik ki; eli kalem tutan her kişi ALLAHın bize göndermiş oldugu güzel ve anlamlı gecenin hatırına, muhabbetine bir şeyler karalasın ...


Asıl olan yarışmak değil .. ALLAH rızası içinbir kaç cümle ...


bu yarışmanın tek kuralı var ..
ister şiir yazın isterse deneme türü bir şeyler..
ama kendi kaleminizden olsun, ama sizin yüreginiz den ...

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 1331
favori
like
share
DeRDeST Tarih: 23.07.2014 20:38
Yarışma oylaması başlamıştır. oylama süresi üç gündür. önce kuralları okuyun sonra oyunuzu verin..

Kadir Gecesi Konulu Yarışma Oylaması (Önce Konuyu Oku Sonra Oy Ver)
werty06 Tarih: 23.07.2014 18:39
Emeği geçenlerden Allah razı olsun ve hayırlı olsun gönlü güzel kardeşlerim..
DeRDeST Tarih: 23.07.2014 17:51
Yarışmaya katılımlar burada sona ermiştir.

İşte Katılım Sırasına Göre Yarışmacılar;[*=1]@sıgınak
[*=1]@şefkat eli
[*=1]@werty06
[*=1]@DeRDeST
[*=1]@Bi_iznillah
[*=1]@Ay Kız
[*=1]@karoglan
[*=1]@papatya_28
[*=1] @kin tutmaz
kin tutmaz Tarih: 23.07.2014 13:09
kin tutmaz Tarih: 23.07.2014 10:21
kin tutmaz Tarih: 23.07.2014 07:17
etkinliğe katılacak tüm arkadaşlara başarılar dilerim .. :3:
papatya_28 Tarih: 23.07.2014 03:42


Bende katılıyorum, katılan arkadaşlara başarılar dilerim :3:


Ramazan sabır ayı, nefsi terbiye etme ayı..Aç - susuzkalarak muhtaç durumda olanları anlama, haline şükretme ve dua ayıdır.Ramazanın maneviyatı bende apayrıdır . Küsler barışır, kavga edenler kavgasınason verir, herkes ufak bir masa etrafında birleşir.. Uzun süredir göremediğimizakrabalarla bir araya gelinir , hem dualar edilir hem hasret giderilir.Ramazaninsanları birleştirmek için bir vesiledir aslında.. Normalde çabukcak kızarkenramazanda insan daha bir sabırlı olur, kendini ve nefsini kontrol etmeyi öğrenir ..Ramazan Kur’an ayı,mukabele,teravih ayıdır. İşte yine biraz burukta olsak bir Ramazanın sonunageliyoruz. Burukluğumuz hem ramazanın bitiyor olmasından hem de Gazze’dekiArakan’daki Dünya’nın dört bir yanındaki bu mübarek ayda aç –susuz kalan, diridiri yakılan öldürülen kardeşlerimizin acısını içimizde hissetmemizdendir.Rabbim kulunu her zaman affetmek ister, dua etmesini bekler.Affedilemeyecek hata deriz ya hani, birisi bize bir hata yaptığında ya dakalbimizi kırdığında ne kadar değerli olsa da hemen gözden çıkarıveririz ..Affetmeyibilmeyiz çünkü , biz tek yanlışta gözdençıkarırken Rabbim “Af dileyen kulum yok mu affedeyim?” diye buyuruyor..Oysa bizaciz bir kuluz. Ne garip değil mi ? Kul kulun yanlışlarını affetmez ama Rabbiminmerhameti öyle çoktur ki her zamanaffetmeye hazırdır. Kandiller ve mübarek geceler de affedilmek için birer vesiledir..


Ramazan öyle bir aydır ki, bu ay içerisinde Hem Kur’anindirilmiştir hem de Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi bulunmaktadır.. Kadirgecesi öyle bir gecedir ki o bin aydan hayırlıdır, o gece yapılan tüm tövbeler,edilen tüm dualar hayırlısıyla gerçekleşir.İşte bu yüzden Kadir gecesigizlenmiştir , her günü Kadir gecesi bilip ibadet etmemiz gerekir.Nasıl ki biz birindenufacıkta olsa bir hediye alınca mutlu oluyor unutulmadığımızı sevildiğimizidüşünüyorsak ,Rabbim de her gün kullarının kendisine dua etmesini hatırlamasınıister .Biz ne kadar çok dua eder, ihlasile kulluk eder ibadet edersek mutlu olur, bir gün değil her gün nimetlerineşükredilmesini tövbe edilmesini ister işte bu yüzden Kadir Gecesi gizlenilmiştir. Yine Kadir gecesine dair birdiğer husus Bedir Savaşı. Bedir Harbi gerçektenKadir gecesinin olduğu güne denk geldi gelmedi mi bilinmez ama İsrail’in herramazan Gazze’ye saldırmasından ve saldırıların genelde Ramazanın ortasında başlamasıakıllara Bedir savaşını bir kez daha getiriyor.. Bugün gerçekten kadir gecesimi bilemeyiz ama kadir gecesi olduğunu varsayarak ediyorum duamı..


Allah’ım bu mübarek gecenin hürmetine, bizleri affeyle. Günahlarımızıbağışla. Bilmeden veya bilerek gönlünü kırdıklarımız olduysa hatamızı dünyadaiken telafi etmemize imkan ver.Dilimizden duayı, kalbimizden imanı eksik etme Ya Rabbim. Bu mübarek gecenin hürmetinedarda kalan dünyanın dört bir yanındaki Müslüman kardeşlerimize yardım et,zalimleri kendi kurduğu tuzağa düşür ..Bizlere sevdiklerimizle birliktegeçireceğimiz hayırlı, sağlıklı uzunömürler ihsan eyle..Hastalara şifa ver Ya Rabbim. İnsanların kalbine merhametver, sevgi tohumları ek, kin, nefret ve intikam gibi duyguları yok edecek insanlarolarak yetişmeyi nasip eyle.Arkadaşlarımızla, dostlarımızla olan muhabbetimizi,sevgi bağlarımızı kuvvetlendir , onların sıkıntılarına deva ver ,sevdiklerimizle birlikte cennetinegirmeyi nasip eyle Ya Rabbim. Ya Rabbim bir ramazan daha bitip gidiyor,ramazanla beraber ömrümüzde gidiyor yeni bir ramazana, yeni bir Kadir gecesineulaşmamızı , son nefeste iman ile ölmemizi nasip eyle Ya Rabbim.. (Amin..)


Hani duaların kabul olduğu bazı vakitler vardır ya. Dilekkapımız açıktır bugün kimbilir belki de..Kadir Geceniz mübarek olsun..
oparetör Tarih: 23.07.2014 00:21
Eyvallah.İstediğiniz gibi hareket edebilirsiniz...
DeRDeST Tarih: 23.07.2014 00:19
madem öyle zorlamayalım o halde seni. katılmanı isterdim doğrusu. sağlık olsun. o halde mesajını sadece kendi duygularına taşıyayım uygun mudur?