Şimdi herkes telaşla zayıflamak istiyor. Sıkı diyet programları veya farklı yöntemlerle kilo veremeyenler için tabiatın çözümü var.

Yağları yakan şifalı bitkileri belirleyen Herbalium, bu yöntemin kalıcı olduğunu söylüyor. Kadınlara tabiatın adeta hediyesi olan bu yöntem, yağ yakma özelliği olan şifalı bitkilerin toz haline getirilmiş hali. Yapılacak tek şey yoğurda karıştırıp yemek.

Fazla kilolarından problem yaşamadan kurtulmak isteyen herkes, kendini sevdiği yiyeceklerden mahrum bırakmak zorunda. Gramla, peynir kutusu kadar peynirlerle yaşamak durumunda kalan insanlar, sonuç olarak bu diyetleri deneyip zayıflasalar da, diyeti bırakır bırakmaz iki mislini tekrar geri alıyorlar! Bu aralar zayıflamada en fazla rağbet gören yöntem, şifalı bitkilerle zayıflama... Sadece hastalıklar için değil, zayıflama için de doğaya baş vuruyorlar son yıllarda insanlar... Bu aralar zayıflayamayanlar ve sezona ince yetişmek isteyenler için bu formüller gözde. Tamamen doğal olan ve şifalı bitkilerden oluşan bu yeni formül, Herbalium adlı bitki merkezinden geldi .. Herbalium, bu konuda araştırmalar yapıyor.. Kurucusu Volkan Kurt, özellikle yaza çok kısa bir süre kala herkesin zayıflamak için çaba harcadığını söylüyor. Doğal zayıflamaya yönelik olarak şu açıklamayı yapıyor; "Bizler yağ yakan şifalı bitkileri tesbit ettik. Tamamıyla doğal ve hiç bir yan etkisi bulunmayan bu bitkiler, gerçek sonuçlar veriyor. Direk olarak vücudumuzdaki yağları yaktığı için "gerçek" kilo verdiriyor."

Doğanın form gücü

Bu arada bazı bilinmeyen yanlışlar da var. Kilolarından kurtulmak isteyenlerin çoğu incecik olmak için bitki çaylarını içiyorlar. Ama uzmanlara göre bu yöntem doğru değil. Bitki çayları bedenden su attırıyor. O nedenle kendimizi incelmiş hissediyoruz. (Çünkü bedenin yüzde 70'i zaten su!) Oysa, öncelikle yağların yakılması gerekiyor. İşte şifalı bitkilerin yarattığı etki bu… Düzenli kullanmada yağlar bedenden eriyerek gidiyor… Herbalium, bu konuda ve şifalı bitkiler hakkında bilgi vermek için bir web sitesi kurmuş. ([URL]www.herbalium.net) Herkesin ihtiyaç duyacağı bilgilerle donatılmış olan sitenin "zayıflama" bölümünde tabiatın formülleri yer alıyor. Bedendeki yağları enerjiye dönüştürme özelliğine sahip olan şifalı bitkiler,. şimdiye kadar kullananların yaşadığı deneyimlere göre, kalıcı zayıflamaya neden olmuş. Bedendeki yağları düzene sokan bu şifalı bitkiler, kullanım için toz haline getirilmiş... Form kazanmak için, günde üç kez bu tozun yoğurtla yenmesi gerektiğini belirtiyor uzman Volkan Kurt... Doğal Zayıflama tozunun asgari 1 aylık sürede, düzenli ve disiplinli kullanımda 4 veya 5 kilo zayıflattığını belirtiyor. Bu sistemle kalıcı zayıflamaya kavuşabilmek için, ayrıca suya damlatılarak içilen bitki özlerinin de önemi olduğunu anlatıyor.

Öğünlük kullanılması gereken miktar; bir çorba kaşığı. Sabah kahvaltı öncesi bir kaşığı yoğurda karıştırarak yemekle güne başlanıyor. Ardından öğle ve akşam yemekleri öncesinde de birer kaşıkla devam ediliyor. Yöntemin sadece doğal olması şunu da artı olarak bünyeye kazandırıyor: canlılık. Çünkü bu doğal karışımda insan hayatı için gerekli tüm mineral ve vitaminler yer alıyor. Tabiattaki iştah kesici gücü keşfettiklerini söyleyen Kurt, obeziteye karşı yenik düşen çok insanın bu yönteme başvurduğunu belirtiyor ve ekliyor: "Ülkemizin kırlarında yetişen bitkilerin yemek yeme isteğini frenlemesi özelliğinin haricinde metabolizmanın çalışmasını da hızlandırıyor. Bedendeki yağları yakıp enerjiye çeviriyor. Ayrıca kan şekerini ayarlıyor, bakterileri yok ediyor, stresi azaltıyor, mide ve barsak problemlerini hafifletiyor."

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 598
favori
like
share
matrakSsS Tarih: 04.06.2007 10:50
ne ararsan var dogada
sniper1969 Tarih: 02.06.2007 20:53
verdiğin bilgiler için teşekürler emek vermişsin