1984 Londra doğumlu.
R&B tarzında şarkıları,
Mezzo Soprano ses ve 3 oktav vokal yeteneğine sahip.
Vocal Tech School eğitim gördü. 2 yıl sanat kursunda sahne aldı. (BTEC)STEAMY KNIGHTS isimli kız grubunda yer aldı.
2002 Eurovision şarkı yarışmasında son 8 e kalan şarkı First Night ile büyük ilgi topladı. Black History Month Lewisham tiyatrosunda performansıyla başarı grafiğini yükseltti. Western Union Yunanistan reklam kampanyasındaki fotomodellik yaptı.

İngilterede yayınlanan ve raiting rekorları kıran X-faktör programı içerisinde yer alan pop star yarışmasında 50 bin kişi arasından ilk 50 ye kaldı. Playstation reklamı, Kanal 4 reklamı, Lisa Roxanne, Streets, Third edge, Appleton Sisterın müzik videoları ve kısa film Son Perdede rol aldı.. Mazes & Wind Chimes : Physical Theatreda ( açık hava performansı dans performansı sergiledi.

Şöhret beni yönlendiremez, ancak beni onu yönlendiririm

Londradan İstanbula gelerek, beş ay önce Aman adlı albümünü çıkaran Eylem, bazı şöhretli isimlerin kendisine karşı takındıkları soğuk tavırlara anlam veremediğini söylüyor. Şöhret beni yönlendiremez, ancak beni onu yönlendiririm diyen şarkıcı, insanların buzlarını çözme konusunda da bir hayli iddialı!

Londradan İstanbula gelerek, beş ay önce "Aman" adlı albümünü çıkaran Eylem, bazı şöhretli isimlerin kendisine karşı takındıkları soğuk tavırlara anlam veremediğini söylüyor. "Şöhret beni yönlendiremez, ancak ben onu yönlendiririm" diyen şarkıcı, insanların buzlarını çözme konusunda da bir hayli iddialı!Albüm çıkalı ne kadar zaman oldu?

- Beş ay oldu. İnanılmaz gidiyor her şey. Şöhret değil, gerçekten sevilmek bu. İnsanlardan o sıcaklığı, pozitifliği alabiliyorum çünkü.

"Şöhret değil, gerçekten sevilmek bu" sözlerinden kastınız nedir? Şöhret olmak olumsuz bir şey mi?

- Tabii ki olumsuz bir şey değil. Hatta çok da güzel. Ama şöhret beni var etmiyor. Bunu söylemek istedim sadece. Şöhret beni yönlendiremez, ben onu yönlendirebilirim ancak!

Bu arada McDonaldsın reklam yüzü olmanız nasıl gerçekleşti?

- Londrada bir ajansa bağlıyım. İki yıl önce yer aldığım bir projeydi bu. Avrupadaki McDonalds poşetlerinin üzerinde ve internet sitesinde benim fotoğrafım yer alıyor. Hatta bu proje sayesinde arabamı alabilmiştim. Koyu renk saçlıyım. Tam Türk tipi! Yurtdışında şarkıcılığımın yanı sıra diğer yeteneklerimle de var olmak istiyorum. Dans, oyunculuk vs... Tek amacım işimle büyümek!

Sanatın herhangi bir dalıyla uğraşan insanlar topluma örnek mi olmalıdır, yoksa sanatçı olmak kişiye herkesten farklı olma ayrıcalığı verir mi?

- İnsanlar sadece bizim albümlerimizi almıyor, bizden güç de alıyor. Sahneye çıktığımda dans ederim, hoplarım, zıplarım... Ama sahneden indiğimde bir ağırlığımın olması gerektiğini düşünürüm. Pozitifliğimden de vazgeçmem. Tabii ne kadar pozitif olsak da insanız. Yanlışlar yapabiliriz. Ama kendimi toplumdan uzak ve farklı düşünemiyorum. Böyle bir şey bana göre değil!

Pozitifliğinizi kaybettiğiniz bir an oldu mu şu beş aylık süre içinde?

- Geçtiğimiz günlerde anneannemi kaybettim. O zaman kimseyle konuşmak, gülmek istemedim. Çok kötüydü. Yine de kimseye pek bir şey yansıtmadım. Biliyordum ki; anneannem de benim işimi yapmamı, başarılı olmamı isterdi.

İçinde bulunduğunuz camia insana pozitifliğini kaybettirebilir mi?

- TV programlarına katıldığımda gözlemlediğim bir durum var; ben içimden nasıl geliyorsa öyle davranıyorum ama diğer şöhretli isimlerin bana göz ucuyla baktığını, aynı sıcaklığı göstermediğini fark ediyorum. İsim vermeyeceğim ama buna rağmen tavrımı bozmuyorum. İnsanların buzlarını samimiyetimle eriteceğime inanıyorum.

Aman Şarkı Sözü

Tüm dünyanın yükü bende olsa
Bugün aşkım beni bıraksa
Kalbimi bin defa daha kırsa
Yeniden yeniden düşüp kalksam

İnancım yıkılsa bildiğim doğrular yalan olsa
Ah yalan olsa

Can, bu can benim, can
Yapılacak tek şey

Aman unut her şeyi, aman salla dertleri
Aman nasıl olursa yeni bir gün doğacak
Bak gör sen
Aman unut her şeyi, aman salla dertleri
Aman tatlı düşünüp her şey güzel olacak
Bak gör sen

***
Aaa aaa aaaaaa

Artık dünyamda değilsin, umrumda hiç değilsin
Üzülmem boş konulara, anlamsız anılara
Ne olmuş seni sevdiysem, bak yeniden doğdum ben
Seni çok sevmiştim ben, canımdan çok sevdim ben

İnancım yıkılsa bildiğim doğrular yalan olsa
Ah yalan olsa
İnancım yıkılsa bildiğim doğrular yalan olsa
Ah yalan olsa

Can, bu can benim, can
Yapılacak tek şey

Aman unut her şeyi, aman salla dertleri
Aman nasıl olursa yeni bir gün doğacak
Bak gör sen
Aman unut her şeyi, aman salla dertleri
Aman tatlı düşünüp her şey güzel olacak
Bak gör sen...Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 597
favori
like
share
DJ Hakan Tarih: 07.06.2007 10:09
saoll ellerine saglik.. eylem guzel soyliyor.. miz miz sarkisini cok seviyorum :46:
NaZ Tarih: 06.06.2007 22:39
Bilgiler için tesekkürler

ellerine saglik Son-Gül