Nokia'nın telefonlu oyunkonsolu N-Gage piyasada çok tutulmadı ve Nokia'nın umutlarını karşılayamadı. Varisi N-Gage QD'nin durumuda çok iç açıcı değil.

N-Gage modelini kendi haline terkeden Nokia, bu modelde kullandığı mobil oyun motorunu diğer telefonlarda da kullanmaya hazırlanıyor. Ne demişler: gerçek güzellik içten gelir!

Nokia finlandiyalı telekomünikasyon şirketi Elisa ile ortaklaşa N-Gage Mobile Gaming Service adında bir pilot projesi başlattı. Bu yılın ortasına kadar sürdürülmesi beklenen çalışmayla Nokia insanlara oyun aramayı, satın almayı ve oynamayı yüksek seviyede sunmayı hedefliyor.
Elisa şirketinden Mikko Mattinen stratejik ortaklığı şöyle açıklıyor: "Amacımız müşterilere başka bir yerde bulamayacakları yeni ve sıradışı deneyimler sunmaktır. Telefonlarıyla oyun oynayan insanlar yeni ve farklı mobil hizmetlere açık olan insanlardır. Elisa bu istekleri karşılayacak geniş ürün ve hizmet portföyüne sahip." 1,3 milyon sabit telefon müşterisine sahip olan Elisa şirketi, uluslararası uygulamalarda Telenor ve Vodafone'la ortaklaşa çalışıyor.

Pilot proje 2007'nin ortasında sona erdiğinden hemen sonra Nokia'nın Next Generation Mobile Gaming platformu hizmete sunulacak. N-Gage uygulaması bir çok yeni Nokia S60 sistemli telefonlara fabrika tarafından yüklenecektir, şu an satışta olan modellere sonradan yüklenebilen uygulamalar Nokia tarafından müşterilerine sunulacaktır.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 518
favori
like
share