Yaz mevsiminde saçlarınızı denizden ve güneşin zararlı ışınlarından korumak için yapmanız gereken şeyler olduğunu biliyorsunuzdur umarız Tatil sırasında Saçınızı güneşten, tuzdan ve klordan korumak için UV filtreli koruyucu bir ürün kullanın Deniz veya havuzdan çıktıktan sonra mutlaka yumuşak bir suyla saçınızı yıkayın. Suyunu aldıktan sonra koruyucu ürünü tekrar uygulayın. Eğer saçınız boyalıysa rengi koruyacak tek yol saçınızı kapatmanızdır. Bu nedenle bir bandana ya da şapka kullanmaya gayret edin. Akşamları saçınızı tuz, klor, kum ve koruyucu ürünlerden tamamen arındırmak için iyice yıkayın. Mümkünse bir güneş bakım şampuanı ve yıkama maskesi kullanın; değilse, kuru ve yıpranmış saçlar için hazırlanmış şampuanları tercih edin. Eğer saçınızın çok kuruduğunu hissediyorsanız, her akşam besleyici maske uygulayın.

Tatil sonrasında

Tatil dönüşü saçlar donuk ve parlaklığını kaybetmiş görünür. Doğru bir bakımla kısa sürede eski güzelliklerine ve sağlıklarına kavuşacaklardır.

- Şok bir kürle bakıma başlayın: Haftada 2 veya 3 kez şampuan öncesi bir besleyici uygulayın. Saçınız eski kuvvetini ve parlaklığını yakalayana dek küre devam edin.

- Şampuan olarak, kuru ve yıpranmış saçlar veya boyalı saçlar için olanları kullanın. Saçınız eski formuna kavuşunca saç yapınıza uygun olana dönebilirsiniz.

- Şampuan sonrası bir bakım maskesi veya serum uygulayın

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 418
favori
like
share
Sindy Tarih: 07.06.2007 09:06
saclarimiz icin cok faydali bilgiler ellerine saglik