Eski F1 şampiyonu Ja.Villeneuve, sezonun ilk beş yarışında çok başarılı sonuçlara imza atan çaylak Hamilton'ın yarış startlarında aşırı saldırgan olduğunu söyledi.F1'deki ilk sezonunda taraflı-tarafsız herkesin takdirini kazanan Hamilton'a Villeneuve'den olumsuz eleştiri geldi.

Kanadalı eski dünya şampiyonu, Hamilton'ın yarış startlarında aşırı saldırgan olduğunu iddia ederek, "Lewis'e yaptıkları için ceza gelmiyor. Starttaki hareketleri Michael'a (Schumacher) benzemeye başladı" dedi.

Autosport'a konuşan Villeneuve, katıldığı ilk beş yarışın hepsini podyumda bitirerek görülmemiş bir başarıya imza atan Hamilton'ın şu ana kadar tehlikeli sürüş nedeniyle hiç diskalifiye edilmemesine şaşırdığını ifade etti:

"Bugüne kadar ceza almadığı için çok şanslı. Aynı hareketlere devam edip etmeyeceğini göreceğiz."

F1 kariyeri geçtiğimiz yıl sona eren Villeneuve, "onun yaptıklarını başka pilotlar yapsa çoktan siyah bayrağı görürlerdi" dedi.

22 yaşındaki İngiliz pilotun pistte çok hızlı olduğun kabul eden Villeneuve, "ancak hala şampiyonluk adayı olduğunu kanıtlayamadı, bunun için Alonso'yu geçmesi gerek. Ayrıca baskı altında nasıl tepki verdiğini de bilmiyoruz" şeklinde konuştu.

Lewis Hamilton, Pazar günü koşulacak Kanada Grand Prix'sine takım arkadaşı ve son iki yılın şampiyonu Fernando Alonso ile aynı puanda giriyor

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 547
favori
like
share
eskitoprak Tarih: 08.06.2007 13:57
tesekkurler