[u]İnsanların yeryüzü ve gökyüzünü tanımlamaya çalışmalarını, ilk harita çizimlerinden Apollo’nun uzay yolculuğuna kadar kapsamlı konuları içeren Yeryüzü ve Uzay yazılımı piyasaya sürüldü.

Türkiye’nin tecrübeli ve lider interaktif eğitim yazılımları üreticisi EuroSoft, BigSoft markasıyla çocukların eğitimine kaynak oluşturan Yeryüzü ve Uzay adını taşıyan bilgisayar yazılım setini tüketicisiyle buluşturuyor. İnsanların yeryüzü ve gökyüzünü tanımlamaya çalışmalarını, ilk harita çizimlerinden Apollo’nun uzay yolculuğuna kadar kapsamlı konuları içeren program KDV dahil 50 YTL’den satışa sunuldu.

Zengin ve güncel bilgi kaynağı
EuroSoft Pazarlama Müdürü Mahmut Karcı “Yeryüzü ve Uzay” yazılım programında en güncel bilgi, fotoğraf ve video görüntülerinin yer aldığı zengin bilgi hazinesi olduğunu belirterek, “Program özellikle ilköğretim çağındaki çocuklar için eşsiz bir kaynak, yetişkinler için ise genel kültür bilgilerini tazeleyecekleri yardımcı olacak” dedi.

Programda neler var?
Yeryüzü ve Uzay yazılım programında dünyamızın oluşumunu; kıtaların evrimini; insanların yeryüzü ve gökyüzünü tanımlamaya çalışmalarını; keşifleri ve haritacılığı; Amerika ve Avustralya’nın keşif öykülerini; güneş sistemi ve gezegenleri; Hubble uzay teleskopu ile evrenin keşfini; Apollo projesi ve Aya yolculuğun öyküsünü ve Cassini uydusu ile Satürn’ün keşfini bulmam mümkün. Gökyüzü ve insanoğlunun keşfetme macerası çok ayrıntılı bir şekilde ve tamamen görsel olarak anlatıldı. Birçok fotoğraf, grafik, resim ve haritadan oluşan birbirinden çok farklı bölümleri bu yazılım setinde bir arada yer alıyor.

Kitap yerine CD’de daha ekonomik
Yeryüzü ve Uzay yazılım seti, tamamen dijital teknolojiler kullanılarak hazırlandı. Bu nedenle programda fotoğraflar gerçeği kadar renkli; sesler doğadaki kadar gerçekçi ve filmlerin kalitesi bu kadar zengin şekilde hazırlandı. Ve hepsinden önemlisi, içeriği bu kadar zengin bir kaynak seti, bu kadar ekonomik olarak tasarlandı.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 660
favori
like
share