Gösterim Tarihi: 15 Haziran 2007
Yönetmen: Frédéric Schoendoerrffer
Oyuncular: Benoît Magimel, Philippe Caubère,
Béatrice Dalle, Olivier Marchal
Senaryo: Frédéric Schoendoerrffer - Yannbrion
Müzik: Marianne Faithfull
Görüntü Yön: Jean-Pierre Sauvaire
Tür: Suç-Gerilim
Süre: 107 Dk.
Yapım Yılı: 2007
Ülke: Fransa
Dağıtımcı: 35 Milim Filmcilik

Paris, ışıkların ve gecenin şehri Şehrin acımasız suç dünyasında, artık yaşlanmakta olan mafya patronu Claude Corti (Philippe Caubère) güce susamış adamlarını kontrol altında tutabilmek için olabildiğince sert davranmak zorundadır. Hızlı arabalar, ağır uyuşturucular ve pahalı kadınlardan oluşan bu krallıkta, asıl patron paradır ve Corti kendisine sadık olanları cömertçe ödüllendirmekten çekinmez. Ancak para ve gücün satın alamayacağı tek şey güvendir. Corti, adamlarından birinin kendisine ihanet ettiğini anlarsa, ölüm ona sunacağı en hafif cezadır.

Cortiye en yakın olan adamlarından biri 30 yaşındaki Francktır (Benoît Magimel). Özgürlüğüne düşkün, zeki ve iş bitiricidir. Cortinin en güvendiği adamıdır.

Corti birkaç aylığına hapse düşer. İşlerini Francka emanet eder. Birkaç ay tüm imparatorluğunun çökmesi için yeterli bir süredir. Başına gelenler bir komplo mudur yoksa boş yere mi endişelenmektedir?

İnsanın kanını donduracak kadar gerçekçi bir film olan Crime Insiders, yoğun şiddet içeren ancak görsel estetiği yüksek sahneleri ile Parisin acımasız mafya dünyasını, sarsıcı bir biçimde gözler önüne seriyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 463
favori
like
share
seneca Tarih: 23.04.2008 23:13
teşekkürler
safranman Tarih: 20.04.2008 00:32
bu ne usta kac tane link var burda benım bildiğim bu filmin ıkı linki vardı kactne bu bakalım bir :20:
tozkoparan Tarih: 20.08.2007 16:05
paylaşım için teşekkürler