[COLOR=burlywood]Haşhaş Losyonu: Kuru haşhaş çiçeğinden 200 gram kaynâr su ile haşlanır. Bir saat müddetle bekletildikten sonra süzülür. Elde edilen mahlül yüzdeki kırışıklara ve kuru cilde karşı losyon şeklinde uygulanır.

Peygamber Çiçeği Losyonu: Taze peygamber çiçeklerinden 50 g. yarım litre kaynar su ile haşlanır. Bir saat bekletilir, sonra süzülür. Elde edilen losyon ciltte genişleyen masematı büzüştürür, cilde canlılık, gözlere parlaklık verir. Göz kapaklarındaki kızarıklığı giderir.

Papatya Losyonu: 2 çorba kaşığı papatya 200 g. kaynar su ile haşlanır ve 10 dakika kaynatılır. Soğuyunca süzülür. Elde edilen mahlül yüze yumuşaklık ve canlılık verir.

[COLOR=burlywood]Maydanoz Losyonu: 20 g. taze maydanoz yarım It. kaynar su ile haşlanır;bir saat beklettikten sonra süzülür.Losyon yüz temizliğinde kullanılır.

[COLOR=burlywood]Biberiye Losyonu: Kuru biberiye yaprakları iyice ufalandıktan sonra 2 çorba kaşığı 300 g. kaynar su ile haşlanır. 1 saat bekletildikten sonra süzülür. Elde edilen losyon cilde canlılık ve tazelik verir. Göz altı torbacıklarını izale eder.

Sater otu Losyonu: Kuru sa'ter otundan 2 çorba kaşığı 200 g. kaynar su ile haşlandıktan sonra, 1 saat bekletilir. Elde edilen losyon yağlı ciltlerde kullanılır.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 886
favori
like
share
SU-PERISI Tarih: 11.06.2007 23:37
kolay ve yapılabilinecek losyonlar teşekkürler sindy
SoN-GüL Tarih: 10.06.2007 17:02
ßilqiler icin Te$ekkürler Sindy