[u]Japonlar, Türkiye'de kapasitesine göre 149 ila 249 euro fiyatla satılan iPod nano için 800 doların üzerinde fiyatla satılan zırh gücünde titanyum koruma kılıfı üretti.Yenilik ve şaşırtma konusundaki liderliklerini kimseye kaptırmaya niyetli görünmeyen Japonlar, bu özelliklerini birleştirdikleri bir ürünü de iPod nano için tasarladı. Bu nazik MP3-çaları, karşılaşacağı darbelere karşı korumak amacı ile tasarlanan zırh şeklindeki koruma kılıfında, titanyum kullanılıyor. Kendisi hafif olan iPod nano için üretilen bu kılıfta; hafifliği ve sağlamlığı birlikte sağlayan titanyumun kullanılması anlaşılırken, titanyumun maliyeti ortaya ilginç bir hesap çıkarıyor.

Bu maliyet unsuru, fiyatları 149 euro ila 249 euro arasında değişen iPod nanoların, koruma kılıfının fiyatını 818 dolara çıkartıyor. Koruma kılıfının fiyatı, koruduğu ürünün fiyatının 3 katına yaklaşınca; koruma görevi de zincirleme bir hal alıyor. Koruma kılıfı iPod nanoyu korurken, kullanıcı da koruma kılıfını korumakla mükellef hale geliyor.

SANDVİÇ PEYNİRİ KORUMASI
İki ayrı parçadan oluşan kılıf, kenarlarında bulunan dört ayrı vidalı kısımdan açılıp, kapatılıyor. İçine yerleştirilen iPod'u, sandviç içine konan peynir gibi iki taraftan kaplayan koruma kılıfı, vidalı kısımlarında bulunan boşluklar kullanılarak aynı zamanda bir yere sabitlenebiliyor. Zırh şeklindeki koruma kılıfı bir kilitle birlikte kullanıldığında; darbelerin yanısıra çalınmaya karşı da koruma sağlıyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 505
favori
like
share
FreddyKrueger Tarih: 11.06.2007 18:09
fiyatları 149 euro ila 249 euro arasında değişen iPod nanoların, koruma kılıfının fiyatını 818 dolara çıkartıyor.

[COLOR=#c0ccf4]$aka Gibi Gerçektende...

KaraborSada 15 YTL 'ye aLırım BuLunur Bu KıLıf ))