Zaman Gazetesi tarafından altıncısı düzenlenen ''Efsane Kramponlar'' Geleneksel Şöhretler Futbol Turnuvası'nda Fenerbahçe Şöhretler Karması şampiyon oldu.
BJK İnönü Stadı'nda gerçekleştirilen turnuvada Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor'un eski oyuncuları yer aldı.
Finalde Trabzonspor'u Boliç (3) ve Hasan'ın attığı goller 4-1 mağlup eden Fenerbahçemiz şampiyon oldu.
Trabzonspor'un tek golünü penaltıdan Tolunay kaydetti. Turnuvaya katılan 4 büyük kulübün şöhretler karması şu isimlerden oluştu:
Fenerbahçe:
Nurettin Yılmaz,
İsmail Kartal,
Semih Yuvakuran,
Cem Pamiroğlu,
Hasan Özdemir,
Serdar Şenkaya,
Zafer Tüzün,
Elvir Boliç,
Pierre Van Hooijdonk
ve Uche.
Galatasaray:
Simoviç,
Vedaf İnceefe,
Uğur Tütüneker,
Muhammed Altıntaş,
Cevad Prekazi,
Hamza Hamzaoğlu,
Cüneyt Tanman.
Beşiktaş:
Metin Tekin,
Recep Çetin,
Tayfur Havutçu,
Orhan Kaynak,
Mehmet Özdilek,
İsmail Taviş
ve Zafer Öğer.
Trabzonspor: Abdullah Ercan, Ogün Temizkanoğlu, Orhan Çıkrıkçı, Tolunay Kafkas, Soner Boz, Hamdi Aslan ve Cengiz Atila.
Turnuvanın ilk maçlarında Fenerbahçemiz, Galatasaray'ı 5-3, Trabzonspor da Beşiktaş'ı 7-1 yenerek finale yükseldi. Finalde Fenerbahçemiz, Trabzonspor'u 4-1 yenerek şampiyon olmayı başardı. Turnuvanın üçüncülük maçında ise Beşiktaş, Galatasaray'ı 6-3 yendi. Final karşılaşmasını Merkez Hakem Kurulu Başkanı Mustafa Çulcu, diğer karşılaşmaları ise Orhan Erdemir yönetti. Turnuvada şampiyon olan Fenerbahçemiz kupayı Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak verdi. Turnuvanın en iyi oyuncusu ise Pierre Van Hooijdonk oldu.
BJK İnönü Stadı'nda gerçekleştirilen turnuvayı yaklaşık 6 bin futbolsever izledi. ALS hastası Trabzonsporlu eski futbolcu İsmail Gökçek'e taraftarlar yoğun ilgi gösterdi.
Turnuvanın ardından konuşan Pierre Van Hooijdonk, turnuvaya katıldığı için mutlu olduğunu söyledi. Eski futbolcularımızdan Elvir Boliç de Fenerbahçe formasını özlediğini belirtti. Boliç, Brezilyalı yıldız oyuncu Roberto Carlos'un Fenerbahçemize transferini değerlendirerek, "Robert Carlos dünya çapında bir yıldız. Fenerbahçe'ye büyük güç katacaktır. Bu transferlerle Fenerbahçe'ye Avrupa'da başarılı olmayı hedef olarak seçmelidir" dedi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 419
favori
like
share