Ferrari Takımı'nın Brezilyalı pilotu Felipe Massa, hafta sonu koşulacak Kanada Grand Prix'i öncesi iddialı açıklamalarda bulundu.

Formula 1'de (F1) hafta sonu koşulacak olan sezonun altıncı yarışı Kanada Grand Prix'i öncesi Ferrari Takımı iddialı. Ferrari'nin Brezilyalı pilotu Felipe Massa, önceki hafta koşulan Monaco GP'sinde takım olarak sorunlar yaşadıklarını, ancak bu sorunları aşarak Kanada'da zafere ulaşacaklarını söyledi. Massa, yaptığı açıklamada, "Aracımıza güveniyorum ve hazırlıklarımız iyi gidiyor. Bu ve bundan sonraki yarışlarda gerçek gücümüzü ortaya koyacağız" dedi.

Tartışmalı Monaco GP'si McLaren Marcedes pilotları Fernando Alonso ve Lewis Hamilton'ın dublesiyle sonuçlanmış, Massa ise McLaren pilotlarının ardından yarışı üçüncü sırada noktalamıştı.

Massa, sürücüler klasmanında da Alonso ve Hamilton'ın 5 puan gerisinde 38 puanla üçüncü sırada bulunuyor. Ferrari'nin diğer pilotu Kimi Raikkonen ise, Massa'nın 10 puan gerisinde. Raikkonen, son iki yarışta sadece bir puan alabildi.

Beğeniler: 2
Favoriler: 0
İzlenmeler: 326
favori
like
share
eskitoprak Tarih: 14.06.2007 14:12
hadi bakalim :20: