Organ bağışına dikkati çekmek için Taksim Meydanı'ndan Ankara'ya başlattığı yürüyüşü 31 günde tamamlayan Erdoğan Erikçi'yi Abdi İpekçi Parkı'nda yetkililer tarafından karşıladı.

Organ bağışına dikkati çekmek için Taksim Meydanı'ndan Ankara'ya başlattığı yürüyüşü 31 günde tamamlayan Erdoğan Erikçi'yi Abdi İpekçi Parkı'nda İl Sağlık Müdürlüğü ve Ankara Büyükşehir Belediyesi temsilcileri ile Ankara Hastanesi Organ Nakli Merkezi doktorları karşıladı. Ankara İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Ayşe Gürel, burada yaptığı konuşmada, Erikçi'nin organ bağışına dikkat çekmek için 31 gündür yürüdüğünü söyledi.

Herkesin bir gün organa ihtiyacı olabileceğini belirten Gürel, Erikçi'yi desteklediklerini ifade ederek ''Halkımızı birimlerimize organ bağışlamaya davet ediyorum'' dedi. Türkiye'deki hastanelerde organ naklinin yüksek teknoloji ile çok başarılı şekilde yapıldığını kaydeden Gürel, bunun yeterli olmadığını ve çoğu hastaların organ beklediklerini ifade etti. Erikçi, organ bağışına dikkat çekmek için Anneler Günü olan 13 Mayıs'ta Taksim Meydanı'ndan yürümeye başladığını hatırlattı. Bir akrabasının böbrek yetmezliği yüzünden öldüğünü anlatan Erikçi, akrabasına yardım edemediğini, organ bağışı ile ilgili bir afiş gördükten sonra da böyle bir yürüyüşe karar verdiğini söyledi. Cumhurbaşkanlığına 5 faks çektiğini bildiren Erikçi, cumhurbaşkanlığı kapısına gideceğini ve Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'le görüşmeye çalışacağını kaydetti.

Bir gazetecinin ''Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile görüşecek misiniz?'' sorusu üzerine Erikçi, Sağlık Bakanlığı'na da faks çektiğini ancak herhangi bir geri dönüşün olmadığını belirtti. Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Merkezinden yapılan yazılı açıklamada, İstanbul'dan yürüyerek Ankara'ya gelen Erikçi'nin Varlık Şefkatevi'nde bir gün misafir edileceği bildirildi. Öte yandan, Abdi İpekçi Parkı'nda bulunan yeşil otobüsçüler, basın mensuplarının Erikçi'ye fazla ilgi gösterdiklerini iddia ederek protesto ettiler. ''20 bin yeşil otobüsçünün aç olduğunu'' savunan şoförler, ''Bütün otobüsler durdu. Hepimiz açız. Sizse bir kişinin arkasından gidiyorsunuz'' dediler.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 832
favori
like
share
matrakSsS Tarih: 14.06.2007 10:13
vayy beee :89:
SU-PERISI Tarih: 14.06.2007 09:08
teşekkürler fiber_optic.hepimizin bir gün organ baışına ihtiyacımız olabilir onun için organ bagışında bulunmalıyız