[COLOR=#a798ff]BUHAR BANYOSU

[COLOR=#ff487e]Buhar banyosunda kullanmak için ufak özel aletler yapılmamıştır. Ama siz evinizde böyle aletlere ihtiyaç duymadan basit araçlarla bu işi yapabilirsiniz. İçine sıcak su koyacağınız bir kâse ile büyükçe bir havlu yeterlidir. Buhar banyosunu yapmak için kâsenin içine temiz kaynar su koymak yeterlidir ama kaynar suyun içine atacağınız bazı bitkiler değişik amaçlarla kullanılabilir.

[COLOR=#ff487e]Mesela

Gevşemek, rahatlamak için papatya veya ıhlamur.
Gözlerinizi dinlendirmek için peygamber çiçeği.
Cildi yağlı olanlar için çubuk gül.
Cildi kuru olanlar için, mürver, hatmi.
Ciltte kızarıklıklar varsa muşmula kaynar suyun içine atıldığında etkili olabilir.

[COLOR=#a798ff]SİYAH NOKTALAR

[COLOR=#ff487e]Buhar banyosundan sonra siyah noktaları çıkarmak çok kolaydır, ama bunu elinizle sıkarak yapmaya kalkışmayın. Eczanelerde kolayca bulabileceğiniz plastik şırıngayı kullanabilirsiniz(iğnesiz olarak).Plastik şırınganın ucuyla hafifçe siyah noktanın üzerine bastırınız, siyah yağ tabakası şırınganın içine girecektir. Bunu yaparken siyah noktaların çıkış yönüne dikkat edin o yönden hafifçe bastırın, yüzdeki siyah noktaların hepsi aynı yöne doğru çıkarlar. Siyah noktaları temizlemeden önce ve temizledikten sonra yüzü dezenfektan bir losyonla silmek gerekir.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2123
favori
like
share
Sylar Tarih: 16.07.2009 16:10
Karakule, havluyu başınıza koyuyorsunuz. Yani nasıl anlatayım. Suyun üzerine eğiliyorsunuz. Havluyu da başınıza örtüyorsunuz. Yani buhar dağılmadan sadece yüzünüze geliyor. Yani havlu orda duvar vafizesi görüyor. İnşaallah anlatabildim.


Bu şekilde.
k@r@kule Tarih: 16.07.2009 15:57
Sadece Bayanlar Degil Erkekler İçinde Öyledir Şimdi Kaseye Suyu Doldurup Üstüne Havluyu Mu Koycaz Yoksa Havlu Silmek İçinmi Orasını Anlamadım
SU-PERISI Tarih: 14.06.2007 10:03
siyah noktalar bayanlar için büyük sorun.bilgilerin için teşekkürler