[COLOR=00ccff]


Küçük bir fikir ve büyük bir amaçla on gün önce projemize başladık. Projede temel ilkelerimiz vardı. Öncelikle, samimi olmak çok önemliydi bizim için. Projenin arkasında gerçek insanlar olduğunu (videolarla, destek verenlere birebir teşekkür ederek) gösterdik. Herbirimizin kendi çalıştığı yerleri yazmayarak ve siteye hiçbir şekilde reklam ve sponsor almayarak siteden maddi bir beklentimiz olmadığını ortaya koyduk. Şeffaf bir şekilde ilerledik. Şimdi ne durumda olduğumuzu ve nelerin eksik olduğunu şeffaflıkla paylaştık.

Büyük hedeflerle başladık ve hedeflerde ilerledikçe sizinle şeffaf şekilde paylaştık. Bugün proje onuncu gününü doldurdu. Daha geniş bir şekilde hedefleri değerlendirmek istedik.


Gazetelerde Yer Almak: (Başarıldı)

Projeye medyada inanılmaz bir destek vardı. Hürriyet ve Vatan gazeteleri googlebizelogoyapsana projesine geniş bir şekilde yer verdi. Ayrıca superonline, ntvmsnbc, zaman, kanalturk, samanyolu, birgün gazetesi gibi bir çok kuruluşun internet sitesinde yer aldik

Ana Haber Bültenlerinde Projeden Söz Edilmesi (Başarıldı ama daha fazlası olabilir)

Projenin büyük kitlelere ulaşmasi için ana haber bültenlerinde görünmek çok önemliydi. Bizim duyduğumuz kadarıyla proje kanalturk haber bulteninde yer almis. Ancak daha fazla ses getirebiliriz. Proje daha da yayıldıkça ATV, Kanal D, NTV gibi büyük kanallarda da yer alabileceğimizi düşünüyoruz.

Youtube Videosunun 100.000 İzlenmesi (%50 si tamamlandı)

Videomuzu henüz hazirlayamadik ama arkadasimiz Bahadir amacimizi cok guzel anlatan bir video hazırladı. Videolarımızın izlenme rakamlari henüz 50.000 de. Video projeyi cevremize duyurmanın en kolay yolu. Biraz daha çaba göstermemiz gerekiyor

100 Blogun Siteye Link Vermesi (Hedefi ikiye katladık)

Bloglar birleşince büyük medya kanalları kadar büyük bir etkiye ulaşabiliyor. Türk blog dünyasi googlebizelogoyapsana projesini kucakladı ve inanılmaz bir destek gördük. Technorati ye gore toplam 207 blog projemizden söz ediyor. Proje başında kendimize büyük hedef olarak nitelendirdiğimiz hedefi sadece 10 günde ikiye katladık.

10.000 Destek Yorumu (1700 yorum)

Yorumlar çok çok önemli. Bu yorumlari imza kampanyasında toplanan imzalar gibi düşünün. Şu an 1700 yorumu aşmış durumdayız. Hedefin gerisinde değiliz ama ciddi şekilde yorum sayısını arttırmak için yeni fikirlere ihtiyacımız var.

1.000.000 Ziyaretçi (165.000 ziyaretci)

Googlebizelogoyapsana cok kısa sürede 165.000 kişiye ulaştı. Ayrıca diğer sitelerde elde ettiğimiz görünümle 1 milyon kişinin projeden haberdar olduğunu tahmin ediyorum. Şimdiki ziyaretçi rakami bile cok etkileyici. Bir milyona ulaşmak hayal degil.

Google ile Randevu Almak (Gerçekleşmedi)

Projede kendimize belirledigimiz çizgi, birilerini zorlamak değil, onları harekete geçirmek. Google TÜrkiye nin projeden haberdar olduğuna eminiz. Kısa zamanda bizi görüşmeye davet edeceklerini umuyorum.

Google da Türkiye ye Özel Logo Görmek (Gerçekleşmedi)

Nihai hedefimiz. Yukarıdaki hedeflere ulaşınca bu nihai hedefimize de ulaşacağımıza inanıyorum.

İlk on günde, sekiz hedefimizden dördüne ulaştik. Projeye katılan ve destek veren herkese ayrı ayrı teşekkür ederim. Şimdi de kalan hedefleri gerçekleştirme zamanı.
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 528
favori
like
share
ismome Tarih: 24.06.2011 09:56
hepsi harika
muco07 Tarih: 18.06.2007 14:14
tebrikler güzel bi düsünce
fena da olamamıs hani...
hakan2230 Tarih: 17.06.2007 20:02
23 Nisan 'Google bize logo yapmıştı' hatırlıyorum :20: ama 19 Mayıs da yoktu :18:
Pedaliza Tarih: 17.06.2007 18:16
çok güzel yapmışız

teşekkürler Nergis