Saç Renginizi Doğal Yollarla Açın
Bu yöntemler tamamen doğal olduklarından, kimyasal yöntemlere kıyasla etkilerini göstermeleri biraz daha uzun sürecektir; ancak saçınız hem daha sağlıklı olacak hem de nemini koruyacaktır.
Saç renginizi doğal yöntemlerle açıp açamayacağınızı merak ettiyseniz, açabileceğinizi söyleyebiliriz. Ancak unutmamanız gereken bir şey var, doğal saç renginiz koyu kahverengiyse, doğal yöntemlerle açma işleminden sonra platin sarısı saçlarınız olmayacak.

Onun yerine saçınız doğal renginden biraz daha açık bir tona kavuşacak ve parlaklığını koruyacaktır.

Bu işin sırrı, hem istikrarlı olmak hem de saç yapınıza zarar vermeyecek doğal ürünler kullanmaktır. Sürekli kimyasal ürün kullanmadığınızda, saçınız daha sağlıklı, canlı ve parlak görünmeye başlayacaktır.

Saçınızı ravent ile durulayın
Raventin ne olduğunu biliyor olabilirsiniz ama biz yine de biraz açıklayalım. Ravent Amerika veya İngiltere gibi ülkelerde yaygın bulunan, pek çok kişinin meyve olduğunu iddia ettiği bir bitkidir. Raventin bir bitki mi yoksa meyve mi olduğuna dair botanistlerin tartışmaları bir kaç yıl öncesine kadar hala devam etmekteydi.

Ravent kırmızı ve yeşil bir kereviz sapını andırır. Raventin sıradışı tadına ve mutfaktaki kullanım alanlarına ek olarak, az bilinen bir özelliği de saçların daha parlak olmasını sağlamasıdır. Hatta sarı veya koyu sarı saçların renginin daha da açılmasına yardımcı olur.

Denemeye değer!

Malzemeler
5 yemek kaşığı ravent, doğranmış (50 gram)
Yarım litre su
Hazırlanışı
Öncelikle raventi bir litre suda pişirmeniz gerekiyor. 15-20 dakika kaynatın.
Biraz soğumasını bekleyin, karışım hala ılıkken ıslak saçınıza bu karışımın suyunu sürün. Bir duş bonesi takıp 15 dakika bekleyin ve ardından nemlendirici bir şampuan ile yıkayın ve durulayın.
Bu yöntemi haftada iki kez uygulayın. Bir süre sonra saçınızdaki değişimi fark edeceksiniz.

Beğeniler: 69
Favoriler: 7
İzlenmeler: 1196
favori
like
share