İbrahim Toraman (d. 20 Kasım 1981, Sivas), defans oyuncusu Türk futbolcudur. Şu anda Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nde oynamaktadır.

Sivas DSİ Sporda futbolda başladı ve 6 yıl amatör olarak oynadı. Burada oynarken amatör takımlar bazında Türkiye İkincisi oldu. Oynadığı futbol, Gaziantepspor, Ankaragücü, Gençlerbirliği gibi kulüplerin dikkatini çekti. İlk olarak Gaziantepe gitti ve yaklaşık 7 yıl Gaziantepte kaldı. Gaziantepin tüm altyapı takımlarında oynadı. Son 3 sezon da Gaziantepsporun formasını giydi. Son 2 sezon boyunca birçok takımın transfer listesinin ilk sırasında geliyordu. İbrahim Toraman, 2004/2005 sezonu öncesinde Beşiktaşla 3 yıllık sözleşmeye imza attı.

Zaman zaman duran toplarda ileriye çıkarak attığı kafa golleriyle de dikkat çeken İbrahim Toraman, Türk Futbolu'nun yetiştirdiği iyi defans oyuncularından biridir.

Basın danışmanlığını birçok ünlü futbolcunun da basın danışmanlığını yürüten Prosentez firmasının sahibi Cüneyt Yalınkılıç yapmaktadır. İbrahim, Türk Milli Takımı formasını da giymektedir. 3 tane kardesi vardir..


Özellikler

Forma Numarası : 58
Pozisyon : Defans
Boy : 179
Kilo : 74
Ayakkabı No : 41

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 715
favori
like
share