Gösterim Tarihi: 22 Haziran 2007
Yönetmen: Lasse Hallström
Oyuncular: Richard Gere , Alfred Molina, Marcia Gay Harden, Hope Davis
Senaryo: William Wheeler
Müzik: Carter Burwell
Görüntü Yön: Oliver Stapleton
Tür: Komedi - Dram
Süre: 115 Dk.
Yapım Yılı: 2006
Ülke: ABD
Dağıtımcı: UIP

Altın Küre ödüllü Richard Gere;in portresini çizdiği Clifford Irving, uzun zamandan beri iyi bir malzeme aradığı halde bir türlü bunu bulamayan tutkulu bir yazardır. Sonunda kendi öyküsünü kendisi yaratmaya, bir söyleşiler dizisi uydurmaya karar verir.

Kendisini zekice hazırladığı bir gizlilik perdesi arkasına saklayarak, büyük bir yayınevi yetkililerine onların çok hoşuna gidecek bir haber uçurur. Dünyanın en ünlü adamının ;Havacı, film yapımcısı, kadın düşkünü ve ezgantrik dolar milyarderi Howard Hughes- kendisiyle bağlantı kurduğunu, paha biçilemez biyografisini kaleme alması için teklif getirdiği haberini ulaştırır.

Yalnız küçük bir problem vardır: Cliffordun biyografi adı altında yazdığı kitapta gerçeğin tek bir kırıntısı dahi yoktur. Howard Hughesın kendisiyle hiç karşılaşmamıştır. Ancak Hughesun adeta inzivaya çekilmiş şekilde gözden uzak yaşıyor olması sayesinde planının başarıya ulaşacağına güvenmektedir.

Hazırladığı büyük sahtekarlık planına Avrupa kökenli sanatçı karısı Edithi (Oscar ödüllü Marcia Gay Harden) ve en iyi arkadaşı Dick Suskindi de (Alfred Molina) dahil eden Clifford, çok geçmeden kendisini ihanetler ve vefasızlıklar labirentinin tam göbeğinde bulur.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 491
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 20.08.2007 16:03
paylaşım için teşekkürler
missx Tarih: 21.06.2007 10:36
teşekkürler..
XeNTuS Tarih: 18.06.2007 15:05
[COLOR=burlywood]eline saglık